Maszyna z koszmaru, czyli sztuka współczesna dla geeków [wideo]

Pewnie nie jesteście specjalnymi pasjonatami sztuki nowoczesnej, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Dwójka artystów postanowiła stworzyć scenerię wprost z koszmarnego snu albo filmowego horroru. W dalszej części wpisu możecie zobaczyć, czy naprawdę jest się czego bać.

Maszyna z koszmaru, czyli sztuka współczesna dla geeków [wideo]
Grzegorz Nowak

06.10.2011 | aktual.: 11.03.2022 10:37

Pewnie nie jesteście specjalnymi pasjonatami sztuki nowoczesnej, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Dwójka artystów postanowiła stworzyć scenerię wprost z koszmarnego snu albo filmowego horroru. W dalszej części wpisu możecie zobaczyć, czy naprawdę jest się czego bać.

Wbrew obiegowej opinii sztuka nowoczesna może być interesująca i zaskakująca. Wystarczy, że przypomnę, co można zrobić z klawiszy komputerowych, różnokolorowych kostek do gry albo jaki jest związek darmowego picia piwa ze sztuką.

Petra Gemeinboeck oraz Rob Saunders, artyści używający pseudonimu RoboCoco, stworzyli zadziwiający projekt artystyczny. Instalacja składała się z kilku autonomicznych robotów dosłownie przebijających się przez ścianę. Każdy z nich wyposażony jest w młotek, kamerę wideo oraz urządzenia do komunikowania się między sobą. Według autorów ich "dzieło" ma symbolizować "rosnące możliwości cyfrowego nadzoru" oraz specyfikę miejskiego pola bitwy, gdzie żołnierze zmuszeni są penetrować prywatną przestrzeń domów mieszkalnych.

Tak czy inaczej roboty z kamerami przebijające się przez ściany budzą uzasadniony niepokój i dobrze, że tym razem mamy do czynienia jedynie ze sztuką. Poniżej możecie się przekonać, jak w rzeczywistości wygląda ten niecodzienny projekt artystyczny.

Źródło: geekologie.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.