Mój Prąd 4.0. Podano datę rozpoczęcia naboru wniosków

Mój Prąd 4.0. Podano datę rozpoczęcia naboru wniosków

Fotowoltaika
Fotowoltaika
Źródło zdjęć: © Unsplash
22.10.2021 07:48, aktualizacja: 08.03.2022 13:06

Na początku października zakończono nabór do trzeciej edycji programu Mój Prąd. Teraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o tym, kiedy ruszy nabór do programu Mój Prąd 4.0.

Wiemy, co dalej z programem Mój Prąd 4.0. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił datę naboru wniosków na dotacje do fotowoltaiki w czwartej edycji programu. Tym razem uzyskamy pieniądze nie tylko na instalację fotowoltaiczną.

Dziennikarze serwisu Globenergia podali informacje na temat planowanego terminu uruchomienia naboru wniosków w ramach czwartej edycji programu Mój Prąd. O planach funduszu poinformował Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, w odpowiedzi na interpelację. Zgodnie z przekazanymi przez niego informacjami, wnioski będzie można składać już w pierwszym kwartale 2022 roku. Warto jednak zaznaczyć, że ostateczny termin może ulec jeszcze zmianie.

Zgodnie z deklaracjami NFOŚiGW, w ramach programu Mój Prąd 4.0 będzie można pozyskać pieniądze nie tylko na instalację fotowoltaiczną. Dotowane będą też systemy magazynowania energii elektrycznej i inteligentnego zarządzania nią.

Suma środków dostępnych w trzeciej edycji programu Mój Prąd wyczerpała się w ciągu nieco ponad trzech miesięcy. Wniosek o dotację złożyło około 175 tysięcy prosumentów. Na dopłaty do fotowoltaiki w trzeciej edycji Mojego Prądu przeznaczono 534 miliony złotych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)