Monorail w Rzeszowie, czyli niezwykły pociąg w polskim mieście

Monorail w Rzeszowie, czyli niezwykły pociąg w polskim mieście
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Mateusz Czerniak

19.05.2020 19:28, aktual.: 08.03.2022 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podpisał list intencyjny w sprawie budowy nadziemnej jednoszynowej elektrycznej kolejki. List został podpisany z przedstawicielami firmy Sunningwell.

Firma zadeklarowała chęć dzielenia się swoim doświadczeniem w ocenie i analizie potencjału projektu. Dostawcą technologii ma być przedsiębiorstwo motoryzacyjne BYD, a jej wykonawcą China Communication Construction Company. Wszystko to, żeby można było ocenić, jakie są szanse na budowę monoraila.

Rzeszów zobowiązał się, że przekaże firmie swoją dotychczasową dokumentację na temat budowy kolejki. Władze miasta zgodziły się także na to, by przedstawiciele Sunningwell przeprowadzili wizję lokalną.

Współpraca na mocy podpisanego listu ma trwać rok. Przez ten czas odbędą się regularne spotkania z profesjonalnymi doradcami obu stron.

[wpvideo]https://wideo.wp.pl/zdecydowaly-centymetry-przyklad-skrajnego-braku-wyobrazni-6455534634838145v[/wpvideo]

Koszt to kilkaset mln zł

Sunningwell Polska to firma zarejestrowana w stolicy. Jest ona głównym udziałowcem Monorail Menagment Company z Rzeszowa. Sunningwell jest m.in. inwestorem i wykonawcą projektów związanych z energetyką, transportem oraz przemysłem.

Rzeszów do tej pory wskazał dwie trasy dla monoraila, jedną 7-kilometrową, a drugą 14. Monorail miałaby rozpoczynać i kończyć swój kurs na dworcu PKP.

Szacunkowy koszt budowy kolejki w Rzeszowie może się wahać miedzy 420 a 840 mln zł w zależności od ostatecznej długości trasy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)