Monorail w Rzeszowie, czyli niezwykły pociąg w polskim mieście

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podpisał list intencyjny w sprawie budowy nadziemnej jednoszynowej elektrycznej kolejki. List został podpisany z przedstawicielami firmy Sunningwell.

Monorail w Rzeszowie, czyli niezwykły pociąg w polskim mieście
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Mateusz Czerniak

19.05.2020 | aktual.: 08.03.2022 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma zadeklarowała chęć dzielenia się swoim doświadczeniem w ocenie i analizie potencjału projektu. Dostawcą technologii ma być przedsiębiorstwo motoryzacyjne BYD, a jej wykonawcą China Communication Construction Company. Wszystko to, żeby można było ocenić, jakie są szanse na budowę monoraila.

Rzeszów zobowiązał się, że przekaże firmie swoją dotychczasową dokumentację na temat budowy kolejki. Władze miasta zgodziły się także na to, by przedstawiciele Sunningwell przeprowadzili wizję lokalną.

Współpraca na mocy podpisanego listu ma trwać rok. Przez ten czas odbędą się regularne spotkania z profesjonalnymi doradcami obu stron.

[wpvideo]https://wideo.wp.pl/zdecydowaly-centymetry-przyklad-skrajnego-braku-wyobrazni-6455534634838145v[/wpvideo]

Koszt to kilkaset mln zł

Sunningwell Polska to firma zarejestrowana w stolicy. Jest ona głównym udziałowcem Monorail Menagment Company z Rzeszowa. Sunningwell jest m.in. inwestorem i wykonawcą projektów związanych z energetyką, transportem oraz przemysłem.

Rzeszów do tej pory wskazał dwie trasy dla monoraila, jedną 7-kilometrową, a drugą 14. Monorail miałaby rozpoczynać i kończyć swój kurs na dworcu PKP.

Szacunkowy koszt budowy kolejki w Rzeszowie może się wahać miedzy 420 a 840 mln zł w zależności od ostatecznej długości trasy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (26)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.