Motorola Defy Satellite Link. Brelok zapewniający łączność satelitarną
Motorola podczas targów MWC w Barcelonie zaprezentowała smartfon Motorola Defy 2, który umożliwia dwukierunkową łączność satelitarną. Nie musisz go jednak kupować, by skorzystać z tej funkcji. Tu pojawia się bowiem kolejny gadżet firmy, który ma tę samą funkcjonalność i może zostać połączony niemal z każdym smartfonem – mowa o breloku Motorola Defy Satellite Link.
Grupa Bullitt, znana z budowy wytrzymałych telefonów, ma obecnie za zadanie tworzenie urządzeń, które umożliwiają ich użytkownikom wysyłanie i odbieranie wiadomości w dowolnym miejscu na Ziemi, dzięki komunikacji bezpośredniej z satelitą. Taka funkcjonalność pojawiła się w smartfonie Motorola Defy 2. Nie trzeba jednak wymieniać swojego urządzenia na nowe, bo analogiczną opcję dostarczy nam inny gadżet firmy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Motorola Defy Satellite Link
Do tego właśnie służy brelok Motorola Defy Satellite Link, który daje każdemu użytkownikowi smartfona z systemem Android i iOS możliwość satelitarnej komunikacji nawet w dziczy. Jest to małe, przenośne urządzenie, które można przypiąć do plecaka i sterować nim przez Bluetooth za pomocą telefonu. Natomiast nawet jeśli zgubimy nasz smartfon, możemy skorzystać z przycisku SOS. Automatyczne sprawdzanie lokalizacji jest sygnalizowane przez jedną z diod LED.
Motorola Defy Satellite Link ma następujące specyfikacje:
- wyróżnia się klasą odporności IP68 na pył i wodę, może wytrzymać zanurzenie do 1,5 metra przez 35 minut,
- przeszło testy pod kątem spełniania standardu militarnego MIL-STD-810H i jest odporne na upadki z wysokości do 1,8 metra,
- jest dość malutki, mierzy 70 × 50 × 11 mm i waży 70g,
- zasilany jest baterią o pojemności 600mAh, która powinna wystarczyć na kilka dni.
Brelok umożliwiający łączność satelitarną
Motorola Defy Satellite Link będzie dostępny na rynku międzynarodowym od kwietnia 2023 r. Samo urządzenie kosztuje 100 dolarów, ale można je dostać również za 150 dolarów z 12-miesięczną subskrypcją Essentials Messaging Plan, umożliwiającą wysyłanie do 30 dwukierunkowych wiadomości miesięcznie.
Każda wiadomość ma do 140 bajtów i obsługuje Unicode, co oznacza, że obejmuje wszystkie systemy pisma. Można również dołączyć do wiadomości swoją lokalizację. Znajomi mogą odbierać wiadomości bez specjalnego sprzętu lub oprogramowania, choć jeśli chcą odpowiedzieć, będą musieli pobrać darmową aplikację na Androida/iOS.
Konrad Siwik, dziennikarz Gadżetomanii