MutantC v2. Poprawiony domowy projekt minikomptera w formie slidera na Raspberry Pi

MutantC v2. Poprawiony domowy projekt minikomptera w formie slidera na Raspberry Pi09.04.2020 00:10
MutantC v2. Poprawiony domowy projekt minikomptera w formie slidera na Raspberry Pi
Źródło zdjęć: © rahmanshaber
Jan Domański

Pamiętacie jeszcze przenośny minikomputer MutantC? Mniej więcej pół roku temu opisywaliśmy ten hobbystyczny projekt, który był na mocno prototypowym etapie. Obecnie komputer wydaje się niemalże ukończony.

MutantC v2 ma już pełną obudowę i pod kontem wizualnym brak mu tylko jakiegoś panelu do zakrycia przycisków, najlepiej z podpisami dla każdego klawisza. Poprzednia edycja MutantC nie miała nawet zakrytego dookoła modułu ekranu.

mutantC v2 feature walkthrough

Konstrukcja nie uległa gruntownej przebudowie, to raczej kolejne szlify. Znów mamy do czynienia ze sliderem, czyli wysuwaną klawiaturą. Coś na kształt części smartfonów z ery fizycznego qwerty w Androidzie. Podobne rozwiązanie, choć oczywiście w mniejszym sprzęcie, miało tajwańskie HTC z ich modelem HTC Desire Z.

Sercem urządzenia jest Raspberry Pi 3 Model B, ale rahmanshaber podkreśla, że projekt można dostosować pod dowolny inny minikomputer SBC z linii Raspberry Pi czy podobnej. Dla zastosowanych ogniw czas pracy wynosi około 2 godzin na pojedynczym ładowaniu.

mutantC v2 assembled from scratch

To z grubsza doczepienie dotykowego ekranu 3,5 cala, baterii i klawiatury do minikomputera RaspberryPi. Projekt został opisany na materiałach wideo na kanale mutantC, a także na platformie gitlab w dwóch miejscach. To open source, więc można dowolnie przerabiać MutantC v2 według naszych potrzeb.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)