MutantC v2. Poprawiony domowy projekt minikomptera w formie slidera na Raspberry Pi

Pamiętacie jeszcze przenośny minikomputer MutantC? Mniej więcej pół roku temu opisywaliśmy ten hobbystyczny projekt, który był na mocno prototypowym etapie. Obecnie komputer wydaje się niemalże ukończony.

MutantC v2. Poprawiony domowy projekt minikomptera w formie slidera na Raspberry Pi
Źródło zdjęć: © rahmanshaber
Jan Domański

09.04.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:21

MutantC v2 ma już pełną obudowę i pod kontem wizualnym brak mu tylko jakiegoś panelu do zakrycia przycisków, najlepiej z podpisami dla każdego klawisza. Poprzednia edycja MutantC nie miała nawet zakrytego dookoła modułu ekranu.

mutantC v2 feature walkthrough

Konstrukcja nie uległa gruntownej przebudowie, to raczej kolejne szlify. Znów mamy do czynienia ze sliderem, czyli wysuwaną klawiaturą. Coś na kształt części smartfonów z ery fizycznego qwerty w Androidzie. Podobne rozwiązanie, choć oczywiście w mniejszym sprzęcie, miało tajwańskie HTC z ich modelem HTC Desire Z.

Sercem urządzenia jest Raspberry Pi 3 Model B, ale rahmanshaber podkreśla, że projekt można dostosować pod dowolny inny minikomputer SBC z linii Raspberry Pi czy podobnej. Dla zastosowanych ogniw czas pracy wynosi około 2 godzin na pojedynczym ładowaniu.

mutantC v2 assembled from scratch

To z grubsza doczepienie dotykowego ekranu 3,5 cala, baterii i klawiatury do minikomputera RaspberryPi. Projekt został opisany na materiałach wideo na kanale mutantC, a także na platformie gitlab w dwóch miejscach. To open source, więc można dowolnie przerabiać MutantC v2 według naszych potrzeb.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.