Myszy do pracy biurowej do 100 zł

Mysz do pracy biurowej powinna być dobrze dopasowana do dłoni
Mysz do pracy biurowej powinna być dobrze dopasowana do dłoni
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/psphotograph
Tomasz Karkuć

25.09.2017 14:35, aktual.: 09.03.2022 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy zakupie myszy komputerowej nie powinno być wam wszystko jedno. Zwłaszcza, gdy potrzebujecie myszy do pracy biurowej, która musi cechować się odpowiednimi parametrami. Żeby ułatwić wam wybór, sprawdziliśmy, jakie myszy są idealne do biura. Nie wydacie na nie nawet 100 zł – zresztą przekonajcie się sami.

Myszy do pracy biurowej – bezprzewodowe czy przewodowe?

Tradycyjne myszy z kablem wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Po pierwsze są z reguły tańsze niż myszy bezprzewodowe. Po drugie myszki przewodowe nie przeszkadzają w pracy biurowej, zwłaszcza gdy są podłączane do komputerów stacjonarnych. A po trzecie myszy przewodowe, nawet te za mniej niż 100 zł, wcale nie są na bakier z najnowszą technologią i mogą mieć przydatne funkcje dodatkowe, takie jak przyciski "wstecz" i "dalej", które w pracy biurowej ułatwią np. poruszanie się po stronach internetowych.

Ta mysz z kablem to idealny wybór do biura:

Oczywiście mocne argumenty przemawiają też za bezprzewodowymi myszami biurowymi. Takie urządzenia lepiej pasują do laptopów, bo wtedy cały zestaw jest łatwiejszy do przeniesienia.

W przypadku myszy bezprzewodowych do pracy biurowej koniecznie zwracajcie uwagę na rodzaj łączności. Bezprzewodowe myszki do 100 zł działają zwykle w oparciu o łączność radiową, która uważana jest za gorszą od technologii Bluetooth. Jeśli jednak postawicie na łączność radiową z transmisją 5 GHz (zamiast standardowej o wartości 2,4 GHz), oszczędzicie sobie problemów z zakłóceniami i będziecie cieszyć się płynną pracą waszej myszy biurowej.

Zainteresowani myszką bezprzewodową? Mamy dla was coś specjalnego:

Ponieważ myszy bezprzewodowe, jak sama nazwa wskazuje, nie mają kabla, to czasem są wybierane tylko w oparciu o tę cechę. Wcale się nie dziwimy, bo jeśli macie na biurku plątaninę kabli, to liczy się nawet jeden przewód mniej.

Myszy do pracy biurowej – optyczne czy laserowe?

Tak jak myszy z kablem są tańsze od bezprzewodowych, tak myszy optyczne kosztują mniej niż myszy laserowe. W tym przypadku różnica polega na rodzaju zastosowanego sensora. Myszy z sensorem optycznym do 100 zł sprawdzą się w pracy biurowej, jeśli ustawicie je na powierzchni, która się nie błyszczy. W skrajnych przypadkach możecie ratować się podkładką pod mysz, ale raczej się bez tego obejdzie.

Ta mysz do pracy biurowej powinna działać bez żadnych zakłóceń:

Do czynności biurowych idealnie nadają się myszy laserowe, które są mniej "wybredne" od optycznych, a ich sensor nie radzi sobie w zasadzie tylko z przezroczystą powierzchnią. W związku z tym laserowe myszki warto zabierać ze sobą w podróż, gdy nie wiecie, na jakiej powierzchni będziecie mogli rozłożyć się z komputerem po dotarciu na miejsce. A już zdecydowanie najlepiej w delegacjach sprawdzi się laserowa mysz bezprzewodowa.

Znaleźliśmy myszkę, która potrafi dostosować się do różnych powierzchni, a przy tym nie kosztuje nawet 100 zł. Sprawdźcie:

Myszy biurowe do 100 zł – na co zwracać uwagę?

Rodzaj łączności i typ sensora to nie wszystko, czym powinniście się kierować przy wyborze myszy do biura poniżej 100 zł. W urządzeniach tej klasy będziecie mieć jeszcze swobodę wyboru odnośnie czułości. Czułość myszy, nazywana też rozdzielczością, jest podawana w pikselach (DPI) i generalnie im wyższa jest ta wartość, tym lepiej. Dlaczego? Bo odpowiada ona za dokładność sterowania myszą komputerową, co może mieć duże znaczenie np. dla grafików. W pozostałych przypadkach ten parametr nie musi być imponujący, ale nie powinien wynosić mniej niż 1000 DPI.

Nie wiecie, która mysz ułatwi wam pracę przy komputerze? My wybralibyśmy tę:

Na koniec jeszcze jedna rzecz, której nie możecie zlekceważyć. Jesteście prawo- czy leworęczni? Warto bowiem wybrać taką mysz do biura, którą idealnie dopasujecie do swojej dłoni. W sklepach znajdziecie dwa rodzaje myszy biurowych poniżej 100 zł – symetryczne i profilowane – z których do długiej pracy lepiej nadają się te drugie (mniej męczą dłoń). Oczywiście myszy profilowane są w większości robione pod osoby praworęczne, ale każdy mańkut też na pewno znajdzie coś dla siebie.

O wasz komfort podczas pracy przy komputerze doskonale zadba ten model:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)