Nadchodzi kolejna technologiczna rewolucja w kinie [wideo]

Twórca przełomowego "Avatara" - James Cameron - wypowiedział się niedawno na temat kolejnego milowego kroku w technologii kręcenia filmów. Swoje pomysły ma zamiar wcielić w życie podczas kręcenia "Avatara 2".

Avatar
Avatar
Jakub Tabaczewski

Twórca przełomowego "Avatara" - James Cameron - wypowiedział się niedawno na temat kolejnego milowego kroku w technologii kręcenia filmów. Swoje pomysły ma zamiar wcielić w życie podczas kręcenia "Avatara 2".

James Cameron to reżyser perfekcjonista, który od wielu lat wyznacza nowe technologiczne standardy kina. Być może to właśnie dlatego większość jego filmów z miejsca zostaje okrzyknięta dziełami kultowymi.

Jak pamiętamy, Cameron w swoich filmach bardzo często wykorzystywał tematykę podwodnych ekosystemów. Te inspiracje były bardzo dobrze widoczne w takich filmach, jak fantastyczny "Abbys", dokumentalny "Aliens of the Deep" czy melodramatyczny "Titanic".

Avatar
Avatar

Biorąc pod uwagę zainteresowania reżysera, nie powinien dziwić fakt, że kolejna część "Avatara" odkryje przed nami podmorskie głębiny planety Pandora. Ciekawy jest fakt, że Cameron wcale nie skupia się tak bardzo na stworzeniu nowej, podwodnej technologii filmowania. Jego wizja wykracza daleko poza trylogię "Avatar" i wszystko, co oferuje nam dzisiejsze kino.

W zamieszczonym tu wywiadzie reżyser i wizjoner kładzie nacisk na zupełnie nową jakość obrazu uzyskaną dzięki wyjściu poza żelazną (i przestarzałą - jak twierdzi) ramę wyświetlania obrazu z częstotliwością 24 klatek na sekundę. Zobaczcie, jak James Cameron planuje ukształtować przyszłość kina w ciągu kilkunastu najbliższych lat.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.