Nagraj płytę z własnych myśli [wideo]

Prawie wszystkie dziwne pomysły techniczne pochodzą z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie inaczej jest w tym przypadku. Urządzenie, które wymyślił i chce sprzedawać Masaki Batoh, pozwala na nagrywanie muzyki, którą generuje mózg.

Brain Pulse Music Machine (fot. dragcity.com)
Brain Pulse Music Machine (fot. dragcity.com)
Marcin Honkisz

Prawie wszystkie dziwne pomysły techniczne pochodzą z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie inaczej jest w tym przypadku. Urządzenie, które wymyślił i chce sprzedawać Masaki Batoh, pozwala na nagrywanie muzyki, którą generuje mózg.

Mówiąc dokładniej, opracowane urządzenie to solidnie zmodyfikowany elektroencefalograf. Pozwala on na rejestrację bioelektrycznej aktywności mózgowej i przetwarzanie jej na dźwięk. Jak słychać na poniższym filmie, efekty nie są oszałamiające…

Twórca Brain Pulse Music Machine twierdzi, że może ona pomóc ludziom dotkniętym różnymi chorobami mózgu. Teoretycznie pozwala na pełną kontrolę aktywności fal mózgowych, m.in. umożliwia świadome przejście mózgu w stan alfa (odprężenie pozwalające na łatwe przyswajanie wiedzy).

BRAIN PULSE MUSIC Instructional Video

Masaki Batoh jest artystą, nie naukowcem, więc bardziej skupił się na artystycznych zastosowaniach. Za pomocą urządzenia nagrał płytę zawierającą 7 utworów, których głównym tworzywem są oczywiście przetworzone fale mózgowe.

Trzeba przyznać, że Masaki wysoko sobie ceni swój wynalazek. Finalna wersja urządzenia (która, swoją drogą, wygląda jak poskładana na kolanie w garażu) kosztuje 700 dol. Biorąc pod uwagę, że podczas tworzenia zabawki autor raczej nie opierał się na żadnych naukowych badaniach, trzeba być sceptycznym co do jakości działania.

A jeśli ktoś chce sprawdzić efekty działania już w połączeniu z normalną muzyką, może kupić nagraną przez Masakiego płytę. Najdroższa wersja, na winylu, kosztuje 20 dol. Ściągnięcie kompletu empetrójek to wydatek 10 dol.

Źródło: dragcity.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.