Najbardziej przerażający gadżet roku [wideo]

Zdjęcie przedstawia całe urządzenie, a tytuł nie jest żadnym nadużyciem. Ta niepozorna wtyczka ma naprawdę przerażające możliwości. Zresztą obejrzyjcie prezentację gadżetu i przekonajcie się sami, że nie przesadzam.

Najbardziej przerażający gadżet roku [wideo]
Marek Maruszczak

Zdjęcie przedstawia całe urządzenie, a tytuł nie jest żadnym nadużyciem. Ta niepozorna wtyczka ma naprawdę przerażające możliwości. Zresztą obejrzyjcie prezentację gadżetu i przekonajcie się sami, że nie przesadzam.

Urządzenie widoczne na fotografii nosi nazwę Newstweek i służy do zdalnego zmieniania informacji na stronach informacyjnych. Wystarczy podłączyć je do źródła prądu w pobliżu otwartego punktu dostępowego WiFi. Wszyscy użytkownicy Internetu korzystający z tego połączenia padną ofiarą sprytnego oszustwa. Właściciel Newstweeka może dowolnie zmieniać treść informacji wyświetlanych na znanych stronach informacyjnych.

Ofiarą takiego dowcipu można paść wszędzie tam, gdzie jest otwarty dostęp do bezprzewodowego Internetu, a więc np. w bibliotekach, centrach handlowych, w kawiarniach i na uczelniach.

Na razie Newstweek obsługuje tylko kilka największych portali internetowych, ale według jego twórców dodawanie nowych stron do bazy urządzenia nie stanowi żadnego problemu. Manipulacyjne możliwości gadżetu są olbrzymie. Naprawdę nie chciałbym się doczekać czasów, w których wiadomości publikowane przez duże witryny będą warte tyle co żarty w rodzaju doniesień Onion News.

Ekipa ze strony Hack A Day, na której ukazał się materiał dotyczący Newstweeka, już od lutego zastanawia się nad tym, czy prezentowane urządzenie rzeczywiście istnieje i działa. Opublikowane niedawno nagranie wydaje się rozwiewać jej wątpliwości. A co Wy o tym sądzicie?

Źródło: Hack A Day

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.