Najlepsze powerbanki, z którymi naładujesz smartfona poza domem

Współczesne smartfony generalnie nie grzeszą pojemnością akumulatora. Codzienne ładowanie powoli wchodzi nam w nawyk, zwłaszcza jeżeli często korzystamy z Wi-Fi, gramy w gry lub rozmawiamy. Standardowe ładowarki, co prawda, są lekkie i niezbyt duże, ale na pewno nie sprawdzają się na otwartym terenie, np. podczas pikniku czy pobytu nad jeziorem. W tym celu wymyślono powerbanki.

Powerbank jest niezbędnym urządzeniem dla osób, które nie mają częstego i stałego dostępu do zasilania
Powerbank jest niezbędnym urządzeniem dla osób, które nie mają częstego i stałego dostępu do zasilania
Źródło zdjęć: © iStock.com/CreativeFamily
Sylwia Ścibak

Co to jest powerbank?

Powerbank to urządzenie, które pozwala na przenośne ładowanie urządzeń mobilnych, najczęściej telefonu. Ratuje nas w sytuacjach, kiedy jesteśmy poza domem i nie mamy możliwości naładowania urządzenia z sieci elektrycznej za pomocą standardowej ładowarki. Sprawdź więc, jakie powerbanki będą odpowiadać twoim potrzebom.

Powerbank idealny na awaryjne sytuacje

Małe powerbanki, czyli takie, których pojemność akumulatora mieści się w granicach 5200 mAh, wystarczają generalnie na szybkie, jednorazowe naładowanie smartfona, kiedy ten już ledwo zipie, a jest nam koniecznie potrzebny. Co ważne nie są to drogie urządzenia, gdyż ich cena zazwyczaj nie wzrasta powyżej 100 zł.

Świetnym rozwiązaniem może więc być powerbank o minimalistycznym wyglądzie i o pojemności 5000 mAh, który nie tylko zmieści się w każdej kieszeni, ale także naładuje inny, drobny sprzęt RTV, np. aparat kompaktowy. Taki model jest również uniwersalny, ponieważ posiada standardowy port USB oraz port micro USB. Wyposażono go też we wskaźnik ładowania oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i zwarciem.

Świetnym wyborem może być również niewielki powerbank w kształcie cienkiego walca, który również posiada diodę sygnalizującą poziom naładowania oraz zabezpieczenie przed zwarciem i przegrzaniem. To urządzenie również ma pojemność 5000 mAh.

Najbardziej uniwersalny powerbank

Nierzadko bywa tak, że potrzebujemy powerbanka o pojemności nieco większej niż 5000 mAh. Optymalnym urządzeniem, które przyda się w większości przypadków, jest powerbank o pojemności ok. 15000 mAh. Tego typu sprzęt nada się do kilkukrotnego naładowania większości urządzeń przenośnych, np. odtwarzacza muzycznego.

Powerbank o pojemności 15600mAh, z dwoma portami USB oraz latarką to świetny wybór dla gadżeciarzy. Dzięki niemu możemy ładować dwa urządzenia naraz i to nawet 65% szybciej niż standardowa ładowarka. Ten model jest kompatybilny z wieloma drobnymi sprzętami, a nawet naładuje tableta.

Powerbank idealny dla podróżników

Niektórzy z nas planują długą podróż i spodziewają się kilku dni bez dostępu do zasilania. W tym przypadku mogą nie wystarczyć już małe powerbanki do 5000 mAh, ani nawetpowerbanki o pojemności 15600 mAh. Dla takich osób najlepsze będą więc urządzenia o pojemności 20000 mAh czy nawet 30000 mAh, które nie tylko zagwarantują kilkukrotne naładowanie smartfona, ale także zrobią to bardzo szybko, szybciej niż standardowe ładowarki. Jednakże jeżeli chcemy kupić tego typu urządzenie, musimy odłożyć nieco więcej pieniędzy.

Dla mniej wymagających osób świetnym wyborem może być powerbank o pojemności 20000 mAh z technologią szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0 oraz inteligentną kontrolą optymalnego napięcia INOV. Tego typu urządzenie naładuje małe sprzęty wykorzystujące standardowy interfejs USB oraz micro USB oraz poinformuje nas o stanie ładowania kolorowym podświetleniem przycisku ON/OFF.

Bardziej wymagające osoby powinny zadowolić się z kolei powerbankiem o pojemności 30000 mAh, który również posiada certyfikat Qualcomm Quick Charge 3.0 i również sygnalizuje stan naładowania trójkolorowym podświetleniem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (16)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.