Największy na świecie przykład rzeczywistości rozszerzonej [wideo]

Największy na świecie przykład rzeczywistości rozszerzonej [wideo]
Marek Maruszczak

24.08.2010 19:00, aktual.: 11.03.2022 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brazylijczycy ustanowili właśnie nowy, ciekawy rekord. Dzięki największemu na świecie znacznikowi rzeczywistości rozszerzonej w centrum miasta wyrósł wirtualny wieżowiec.

Brazylijczycy ustanowili właśnie nowy, ciekawy rekord. Dzięki największemu na świecie znacznikowi rzeczywistości rozszerzonej w centrum miasta wyrósł wirtualny wieżowiec.

Widzieliśmy już kilka ciekawych przykładów wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej w reklamie i rozrywce. Tym razem obraz wygenerowany na ekranach komputerów przedstawia wyjątkowo duży obiekt.

Szkoda, że samo nagranie jest tak kiepskiej jakości. Jeżeli podjęto trud wykonania znacznika tej wielkości, można było pokusić się o opublikowanie filmu, który nie wyglądałby jak nakręcony kamerą internetową.

Koniec narzekania. Cokolwiek nie sądziłbym o częściowym zepsuciu efektu przez kiepską jakość nagrania, to i tak film bardziej przemawia do wyobraźni niż zwykłe rysunki lub makiety. Taki właśnie cel przyświecał twórcom projektu – brazylijskiej firmie architektonicznej - Königsberger Vannucchi.

Jeżeli interesuje Was, jak przygotowywano się do nakręcenia tego filmu, to rzućcie okiem na poniższe nagranie.

Znacznik, który położono w miejscu, w którym ma stanąć budynek Fibrasa Connection, został oficjalnie uznany za największy na świecie i trafił do księgi rekordów Guinnessa.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)