Następca Thunderbolta już na horyzoncie! 50 Gbps

Chociaż USB 2.0 jest wciąż najbardziej popularnym standardem przesyłu danych, wymagania użytkowników ciągle rosną. Rozwiązaniem miał być Thunderbolt Intela - czyżby jednak to wciąż za mało?

Intel Thunderbolt
Intel Thunderbolt
Grzegorz Nowak

30.04.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:45

Chociaż USB 2.0 jest wciąż najbardziej popularnym standardem przesyłu danych, wymagania użytkowników ciągle rosną. Rozwiązaniem miał być Thunderbolt Intela - czyżby jednak to wciąż za mało?

Jeszcze nie tak dawno Jacek pisał o Thunderbolcie, który ma zastąpić obecnie najbardziej upowszechniony USB 2.0. Ten ostatni towarzyszy nam od dekady, jednak ograniczenie do 480 Mbps sprawia, że powoli staje się on przeżytkiem. Intel wprowadza swojego Thunderbolta, który podnosi poprzeczkę do 10 Gbps ale to jeszcze nie koniec zwiększania prędkości przesyłu danych.

Obecnie Thunderbolt oferuje wystarczającą szybkość przesyłu dla nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Jego twórcy zdają sobie jednak sprawę z rosnących zapotrzebowań i wcale nie jest powiedziane, że za kilka lat nie będzie potrzebna nowa, jeszcze szybsza technologia. Dlatego Intel ma zamiar wprowadzić do 2015 kolejną generację, która osiągnie prędkość 50 Gbps.

Nowe rozwiązanie nie będą budowane od podstaw - będą rozwinięciem obecnie promowanego Thunderbolta, choć jak na razie nie wiadomo, czy będzie zachowana kompatybilność pomiędzy tymi dwoma. Wygląda na to, że USB definitywnie podzieli los dyskietek, ustępując nowym, lepszym rozwiązaniom technologicznym.

Źródło: techpowerup.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.