Niewielki soundbar z funkcją głośnika Bluetooth

Niewielki soundbar z funkcją głośnika Bluetooth
Redakcja Gadżetomanii

20.02.2018 13:23, aktual.: 09.03.2022 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Soundbary to zwykle spore, stacjonarne głośniki dla równie dużych telewizorów. Ciekawą alternatywą jest znacznie mniejszy produkt marki Art, wyposażony w kilka dodatkowych funkcji. Czym jeszcze się wyróżnia?

Wyjątkowo kompaktowy i poręczny

Markety elektroniczne i sklepy internetowe dysponują już soundbarami wielu czołowych producentów w wielu przedziałach cenowych. Wszystkie z nich łączy jednak rozmiar przewidziany zwykle dla telewizorów o przekątnej ekranu 40” lub większej. Nie jest to więc najwłaściwsze rozwiązanie dla znacznie mniejszych odbiorników, jak również monitorów komputerowych.

Odpowiedzią na te potrzeby jest niewielki soundbar Art AS-B30, który otrzymał srebrną obudowę z tworzywa i wyraźnie zmniejszone gabaryty. Na prawym boku znalazł się spory potencjometr głośności, natomiast na tylnej części czytnik kart microSD, wejście audio jack, złącze ładowania micro USB oraz trzy przyciski do obsługi.

Obraz

Przewodowo bądź przez Bluetooth

Jakość dźwięku oferowana przez głośnik wykracza poza możliwości tych wbudowanych w komputerowe monitory i wiele mniejszych telewizorów. Jego moc sięga 10 W, impedancja 32 Ω, czułość 97 dB, a pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 25 do 20000 Hz. Źródłem dźwięku nie musi być jednak wyłącznie telewizor czy komputer podłączony przewodem mini jack.

Soundbar wyposażono bowiem w moduł Bluetooth 3.0, dzięki któremu łączność można ustanowić z dowolnym urządzeniem mobilnym. Trzecią możliwością jest zastosowanie karty microSD i komfortowe odtwarzanie z niej ulubionej muzyki. Głośnik zapewnia wybór także w kwestii zasilania: sieciowego bądź z wbudowanej baterii 1800 mAh (do kilkunastu godzin pracy).

Obraz

Wzorowa relacja jakości do ceny

Soundbar marki Art może przypaść do gustu wielu entuzjastom poręcznych i mobilnych rozwiązań. Jego gabaryty pozwalają bez większych trudności zmieścić go do plecaka, a swoboda w zakresie rodzajów połączeń i zasilania czyni go naprawdę uniwersalnym urządzeniem.

Wprawdzie Bluetooth mógłby mieć wersję 4.0, a moc jeszcze wyższą wartość, jednak wyraźnie odbiłoby się to na rozmiarach, wadze i cenie głośnika. Uzyskany kompromis stanowi tymczasem wyważoną i budżetową propozycję dla użytkowników poszukujących poręcznego nagłośnienia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)