Niewrażliwa na przebicia opona rowerowa Nexo. Nigdy więcej pompowania!

Niewrażliwa na przebicia opona rowerowa Nexo. Nigdy więcej pompowania!

Niewrażliwa na przebicia opona rowerowa Nexo. Nigdy więcej pompowania!
Łukasz Michalik
11.11.2016 19:22, aktualizacja: 10.03.2022 09:05

Zamiast męczyć się z łatkami i zestawami naprawczymi, możemy mieć święty spokój. Opony Nexo to spełnione marzenie rowerzystów: są trwałe, dobrze amortyzują, a przy tym są niewrażliwe na przebicia.

Chyba każdy, komu zdarza się jeździć rowerem, miał kiedyś do czynienia z przebitym kołem. Nie stanowi to problemu, jeśli mamy przy sobie zapasową dętkę albo zestaw naprawczy, ale naprawa uszkodzenia w przygodnych warunkach zazwyczaj nie należy do przyjemności.

Na szczęście pojawiają się rozwiązania, które mogą ułatwić nam życie – od niemal bezobsługowych zestawów naprawczych, poprzez miniaturowe i superlekkie zestawy narzędzi, które możemy mieć zawsze przy sobie, po pomysły, które na dobre usuwają nie tylko skutki, ale i przyczyny problemu.

Obraz

Nexo – opony bez powietrza

Przykładem jednego z nich jest opona Nexo. Jej twórcy rozpoczęli niedawno zbiórkę na Kickstarterze i choć minęło dopiero kilka dni, już dawno zebrali potrzebną do rozpoczęcia seryjnej produkcji kwotę 24,5 tys. dolarów. To dla nich dobry znak – jak widać na pokazane rozwiązanie jest spore zapotrzebowanie.

Co ciekawego oferują opony Nexo? To ażurowa konstrukcja, wykonana ze specjalnego, elastycznego i pamietającego kształt tworzywa, pełniącego rolę tradycyjnej opony. W środku zamiast sprężonego powietrza znajdziemy rodzaj kratownicy, a całość ma być wytrzymała i – co chyba najważniejsze – podobna pod względem właściwości do tradycyjnej opony.

To ważny szczegół, bo sam pomysł stojący z Nexo nie jest przecież niczym nowym – podobne koła i opony stosuje się od dawna w wielu branżach i pojazdach, jak choćby łaziki kosmiczne czy niektóre typy samochodów. Próbowano i z rowerami, jednak do tej pory konstrukcja była albo zbyt sztywna, zbyt nietrwała albo oferująca zbyt małą przyczepność.

Crowdfunding video for Ever tires and Nexo Tires

Opony na 5 tys. kilometrów

Opona oferowana w dwóch wariantach (Ever Tires i Nexo) ma być inna. Poza komfortem i niewrażliwością na typowe uszkodzenia ma bowiem oferować sporą trwałość – 8 tys. kilometrów to wynik, przy którym cena opon, zaczynająca się od 90 dolarów za komplet, przestaje wydawać się wysoka.

Dodatkowym atutem ma być waga porównywalna ze zwykłymi oponami i mniejsza, gdy uwzględnimy również wagę zapasowych części czy zestawu naprawczego, które będziemy mogli zostawić w domu. Pierwsze egzemplarze mają trafić do użytkowników na początku 2017 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)