Niewrażliwa na przebicia opona rowerowa Nexo. Nigdy więcej pompowania!

Niewrażliwa na przebicia opona rowerowa Nexo. Nigdy więcej pompowania!
11.11.2016 19:22
Niewrażliwa na przebicia opona rowerowa Nexo. Nigdy więcej pompowania!

Zamiast męczyć się z łatkami i zestawami naprawczymi, możemy mieć święty spokój. Opony Nexo to spełnione marzenie rowerzystów: są trwałe, dobrze amortyzują, a przy tym są niewrażliwe na przebicia.

Chyba każdy, komu zdarza się jeździć rowerem, miał kiedyś do czynienia z przebitym kołem. Nie stanowi to problemu, jeśli mamy przy sobie zapasową dętkę albo zestaw naprawczy, ale naprawa uszkodzenia w przygodnych warunkach zazwyczaj nie należy do przyjemności.

Na szczęście pojawiają się rozwiązania, które mogą ułatwić nam życie – od niemal bezobsługowych zestawów naprawczych, poprzez miniaturowe i superlekkie zestawy narzędzi, które możemy mieć zawsze przy sobie, po pomysły, które na dobre usuwają nie tylko skutki, ale i przyczyny problemu.

398240634273874080

Nexo – opony bez powietrza

Przykładem jednego z nich jest opona Nexo. Jej twórcy rozpoczęli niedawno zbiórkę na Kickstarterze i choć minęło dopiero kilka dni, już dawno zebrali potrzebną do rozpoczęcia seryjnej produkcji kwotę 24,5 tys. dolarów. To dla nich dobry znak – jak widać na pokazane rozwiązanie jest spore zapotrzebowanie.

Co ciekawego oferują opony Nexo? To ażurowa konstrukcja, wykonana ze specjalnego, elastycznego i pamietającego kształt tworzywa, pełniącego rolę tradycyjnej opony. W środku zamiast sprężonego powietrza znajdziemy rodzaj kratownicy, a całość ma być wytrzymała i – co chyba najważniejsze – podobna pod względem właściwości do tradycyjnej opony.

To ważny szczegół, bo sam pomysł stojący z Nexo nie jest przecież niczym nowym – podobne koła i opony stosuje się od dawna w wielu branżach i pojazdach, jak choćby łaziki kosmiczne czy niektóre typy samochodów. Próbowano i z rowerami, jednak do tej pory konstrukcja była albo zbyt sztywna, zbyt nietrwała albo oferująca zbyt małą przyczepność.

Crowdfunding video for Ever tires and Nexo Tires

Opony na 5 tys. kilometrów

Opona oferowana w dwóch wariantach (Ever Tires i Nexo) ma być inna. Poza komfortem i niewrażliwością na typowe uszkodzenia ma bowiem oferować sporą trwałość – 8 tys. kilometrów to wynik, przy którym cena opon, zaczynająca się od 90 dolarów za komplet, przestaje wydawać się wysoka.

Dodatkowym atutem ma być waga porównywalna ze zwykłymi oponami i mniejsza, gdy uwzględnimy również wagę zapasowych części czy zestawu naprawczego, które będziemy mogli zostawić w domu. Pierwsze egzemplarze mają trafić do użytkowników na początku 2017 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)