Nike Adapt Huarache - nowa odsłona klasycznych butów. Same się zasznurują

Nike Adapt Huarache - nowa odsłona klasycznych butów. Same się zasznurują

Nike Adapt Huarache mogą być pierwszym modelem, który trafi do masowego klienta
Nike Adapt Huarache mogą być pierwszym modelem, który trafi do masowego klienta
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
28.09.2019 15:14, aktualizacja: 09.03.2022 08:55

Nike wprowadzi na rynek nowe buty Adapt Huarache. Będzie to odświeżona wersja klasycznych sneakersów z 1991 roku, ale nie zabraknie nowości. W nowym modelu zastosowano technologię samozsznurowania FitAdapt.

To nie pierwsze samosznurujące się buty Nike. Jednym z ciekawszych modeli był Nike Mags z "Powrotu do przyszłości". Te limitowane tenisówki były dostępne w liczbie 89 sztuk. Na rynek trafiły również Nike Adapt BB, ale to Adapt Huarache będą pierwszym modelem, który może trafić do szerszego grona odbiorców.

Nike Adapt Huarache mają kosztować 350 dolarów (ok. 1400 zł). To duża kwota, jednak wiele osób może się jednak przekonać. Podobnie jak Nike Adapt BB, automatyczne sznurowanie Huarache można kontrolować za pomocą aplikacji na iOS lub Androida. W przypadnku najnowszych urządzeń Apple - sznurówki mogą być kontrolowane nawet komendami głosowymi.

Obraz
© Materiały prasowe

W aplikacji Nike Adapt mamy do wyboru do pięciu różnych poleceń. Możemy poprosić Siri o to, by "poluzowała trampki", "sprawdziła baterie w tenisówce" lub "włączyła światła". Buty mogą być również obsługiwane z pomocą Apple Watch.

Jednak nawet bez komend głosowych sterowanie butami może być bardzo proste. Zwłaszcza dlatego, że Nike Adapt potrafią wyczuć nacisk stopy, a tym samym dopasować siłę wiązania sznurowadła.

Zobacz też: Buty, które potrafią same "zawiązać" sznurówki

Samosznurujące się buty mogą mieć duży potencjał. I chociaż Nike nie reklamuje ich w ten sposób, to obuwie może być bardzo przydatne przede wszystkim osobom z ograniczonymi zdolnościami motorycznymi czy niepełnosprawnym. Jeżeli zaś technologia się spopularyzuje, to możemy liczyć także na obniżenie cen tego typu obuwia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)