Niższe rachunki za prąd. "Fotobalkonika", czyli panele na balkonie

Niższe rachunki za prąd. "Fotobalkonika", czyli panele na balkonie

Fotowoltaika na balkonie - fotobalkonika
Fotowoltaika na balkonie - fotobalkonika
Źródło zdjęć: © Energa Obrót
28.11.2023 10:59

Energa Obrót wprowadza rozwiązanie dla swoich klientów, którym jest "fotobalkonika", czyli system fotowoltaiczny montowany na balkonach. Montaż paneli fotowoltaicznych na barierkach balkonów ma przełożyć się na oszczędności dla klientów spółki.

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej spotykane wśród odbiorców prywatnych, zwłaszcza na dachach domów jednorodzinnych. Jednak coraz więcej osób decyduje się na montaż takich instalacji na balkonach, zwłaszcza mieszkańców bloków. Istnieją różne opcje montażu, zarówno na dachach budynków, jak i na balkonach.

Energa Obrót proponuje swoim klientom "fotobalkonikę" jako sposób na oszczędzanie na rachunkach za energię elektryczną. Firma twierdzi, że taka instalacja może przynieść oszczędności na poziomie od 21 do 40 proc. na rachunkach za energię elektryczną w skali roku.

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na balkonie są procesem przyjaznym dla klienta. Energa Obrót zapewnia, że klient nie ponosi kosztów wyceny inwestycji ani przygotowania indywidualnej oferty. System montażowy "fotobalkoniki" jest dostosowany do montażu paneli pod kątem 90 stopni, równolegle do balkonowych barierek.

Fotobalkonika to innowacyjne rozwiązanie, które ma potencjał zmienić rodzaj energii elektrycznej, z jakiej korzystamy w naszych domach. Dzięki niemu można zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł, a także przyczynić się do ochrony środowiska. To również doskonała okazja do zaoszczędzenia na rachunkach za prąd. Energa Obrót oferuje różnorodne rozwiązania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb – mówi Aleksander Chołodnicki, dyrektor Departamentu Marketingu i Produktów Energi Obrotu.

Instalacja fotowoltaiczna na balkonie, oferowana przez Energę Obrót, jest objęta 25-letnią gwarancją na wydajność oraz pięcioletnią gwarancją na sam montaż. Klienci otrzymują również roczne ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej na koszt spółki. Aby zainstalować fotowoltaikę na balkonie, konieczne jest posiadanie zgody wspólnoty lub spółdzielni oraz gniazda elektrycznego na balkonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)