Nowa funkcja obiektywu Google jest bardzo pomocna. Wystarczy zdjęcie

Najbardziej zaawansowane algorytmy Google mogą okazać się pomocne w diagnozie zdrowia skóry. Dzięki nowej funkcji Obiektywu Google zidentyfikujesz problemy dermatologiczne jednym zdjęciem.

Obiektyw Google pomoże w walce z problemami skórnymi
Obiektyw Google pomoże w walce z problemami skórnymi
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

12.11.2024 | aktual.: 12.11.2024 21:27

Algorytmy implementowane w rozwiązaniach Google ciągle zaskakują swoją nowoczesnością i praktycznym zastosowaniem. Najnowsza funkcja Obiektywu Google koncentruje się na rozpoznawaniu problemów skórnych. Wystarczy zrobić zdjęcie zmianie skórnej, by aplikacja dostarczyła użytkownikowi potencjalne diagnozy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak działa nowa funkcja obiektywu Google?

Funkcjonalność ta jest skierowana do użytkowników, którzy w łatwy sposób chcą uzyskać informacje na temat swojej skóry. Działanie jest proste: wystarczy włączyć aplikację, skierować aparat smartfona na podejrzane zmiany skórne i zrobić zdjęcie. Aplikacja analizuje obraz i wyszukuje wyniki na podstawie podobieństw w sieci.

Jednak Google jasno zaznacza, że narzędzie to nie jest zamiennikiem profesjonalnej diagnozy medycznej. Choć może być pierwszym krokiem do zainteresowania się własnym zdrowiem, w razie jakiegokolwiek podejrzenia problemu medycznego, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Zdrowie zawsze powinno być konsultowane ze specjalistą.

Przykłady podobnych rozwiązań medycznych

Oprócz innowacyjnych funkcji Google, w Wielkiej Brytanii rozwijane są narzędzia umożliwiające lekarzom lepszą diagnostykę raka skóry. Specjalne urządzenia, łączone z aplikacjami na smartfonie, mają pomóc w wczesnym wykryciu nowotworów. Projekty te pokazują, jak ważna jest integracja innowacyjnych technologii ze służbą zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.