Nowa Tesla bez portów USB. To wina kryzysu na rynku

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Źródło zdjęć: © Unsplash

13.11.2021 13:35, aktual.: 08.03.2022 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe samochody Tesla Model 3 i Model Y trafiły do klientów z otworami na brakujące porty USB. To wina sytuacji na rynku produkcyjnym. Niedobory półprzewodników sprawiają, że firmy motoryzacyjne borykają się z dużymi problemami.

O problemach w branży automotive słychać aż zbyt wiele. Braki w dostępności półprzewodników przekładają się bezpośrednio na ograniczoną ich dostępność na rynku. Niektórzy producenci wybierają jednak inną drogę. Taką drogę obrała między innymi Tesla.

Użytkownik Reddita o pseudonimie mehlinator opisał historię zakupu samochodu Tesla Model Y. Gdy czekał na odbiór pojazdu, dowiedział się, że będzie w nim brakować portów USB. Okazało się, że faktycznie, otrzymał niekompletne zamówienie.

Zabrakło jednak tylko wybranych portów - mianowicie dwóch gniazd USB-C, które powinny zostać umieszczone w konsoli środkowej. Pozostałe porty, zlokalizowane w schowku przednim i przy tylnych siedzeniach znajdują się na właściwym miejscu. Poza gniazdami USB w autach Tesli nie działa także funkcja ładowania bezprzewodowego. Serwis poinformował użytkownika, że usterka będzie mogła zostać usunięta w ciągu "najbliższych kilku tygodni".

To nie jest odosobniony przypadek

Na problemy skarży się więcej osób. Inny Redditowicz przesłał zdjęcie otworów po brakujących portach w Tesli Model 3. Natomiast dziennikarze serwisu electrek.co informują o licznych zażaleniach, które zaczęły do nich docierać 11 listopada. Ostatnia Tesla Model Y z kompletem portów miała trafić do klienta 6 listopada. Konsekwencje pandemii koronawirusa są odczuwalne w licznych branżach i możliwe, że będziemy je odczuwać jeszcze długo.

Brakujące porty USB Tesla Model 3
Brakujące porty USB Tesla Model 3© Reddit
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)