Nowe telewizory LG: minimalizm, HDR i jeszcze więcej kontrastu. A do tego nowy WebOS 3.5

Nowa linia telewizorów LG doczekała się w końcu polskiego debiutu. Prezentowane modele cechują się minimalistycznym wzornictwem – celem projektantów było bowiem skupienie uwagi użytkownika na obrazie. Czym jeszcze kuszą nas zaprezentowane przez LG, nowe telewizory OLED?

Nowe telewizory LG: minimalizm, HDR i jeszcze więcej kontrastu. A do tego nowy WebOS 3.5
Łukasz Michalik

LG: telewizory na 2017 rok

Na rynku telewizorów OLED zaczyna robić się coraz ciaśniej. Jeszcze do niedawna rozważając zakup sprzętu z ekranem, wykorzystującym tę technologię, mieliśmy do wyboru – poza najwyższą, raczej niedostępną dla przeciętnego użytkownika półką - przede wszystkim modele LG.

Oferta sprzętu z staje się jednak coraz bardziej zróżnicowana. Z jednej strony ma na to wpływ zmiana polityki LG, które zaczęło udostępniać swoje panele innym producentom, a z drugiej coraz intensywniejsze prace rozwojowe, prowadzone przez gigantów branży RTV, jak Samsung czy Sony, które pokazało niedawno swoją nową linię telewizorów Sony OLED Bravia A1.

Obraz

Jak w takiej sytuacji wyróżnić się wśród konkurencji? Gdy wszyscy oferują doskonałą jakość obrazu, a różnice stają się trudne do uchwycenia nawet dla dostrzegających drobne niuanse, wymagających użytkowników, jednym ze sposobów na pokonanie konkurentów jest design, czego dobrym przykładem są nowe telewizory, wprowadzane do oferty przez LG.

HDR i jeszcze więcej kontrastu

Światowy debiut nowego sprzętu miał miejsce w czasie targów CES 2017, a seria flagowych telewizorów doczekała się właśnie oficjalnej prezentacji W Polsce. Nową linię tworzy 5 serii telewizorów o przekątnych od 55 do 77 cali. Sprzęt LG został wyposażony m.in. w system audio Dolby Atmos, a także obsługę kluczowych standardów HDR - Dolby Vision, HDR10 i HGL.

Jej uzupełnieniem jest funkcja HDR Effect, pozwalająca na przetwarzanie obrazu ze standardowych źródeł tak, aby podwyższyć współczynnik kontrastu i podkreślić jasne obszary obrazu. Warte odnotowania jest również podniesienie luminacji ekranów – w porównaniu ze starszym sprzętem jasność obrazu wzrosła o 25 proc.

Obraz

Odrębną, wspomnianą wcześniej kwestią jest wzornictwo. Tym razem LG postawiło na minimalizm, hołdując zasadzie „mniej znaczy więcej”, co marketingowcy koreańskiego producenta nazwali wzornictwem Picture-on-Wall. Zgodnie z nim telewizory zostały pozbawione wszelkich dodatkowych ozdób i elementów. Zmodyfikowano również sposób montażu na ścianie, dzięki czemu patrzący na ekran użytkownik może skupić się na wyświetlanym obrazie.

LG OLED SIGNATURE W7 (…) prosty, minimalistyczny, prawie bez krawędzi. Zawieszany na ścianie równie łatwo jak magnes na lodówce. Jest bardziej smukły niż smartfon, bezcieniowo wręcz znika na ścianie, wtapia się w nią pozbawiony wszystkiego co zbędne do wyświetlania obrazu najwyższej jakości.

System operacyjny i ceny

Atutem nowego sprzętu jest również system operacyjny, pod kontrolą którego pracują telewizory. WebOS 3.5 do intuicyjnego interfejsu wprowadza nieco nowych udogodnień, jak szybkie wybieranie ulubionych aplikacji za pomocą przycisków numerycznych pilota, funkcję Magic Link prezentującą rozszerzone informacje o kanałach YouTube czy fabule filmów i programów telewizyjnych, a także opcję Sound Sync, ułatwiającą podłączanie bezprzewodowych głośników.

LG dodało do nich również obsługę Google Wave, dzięki której telewizory mogą teraz w ramach Internetu Rzeczy współpracować z urządzeniami innych producentów. Doczekaliśmy się również oficjalnego przedstawienia sugerowanych cen detalicznych LG OLED TV 2017:

  • LG OLED SIGNATURE W 65 cali – 34 999 zł
  • LG OLED SIGNATURE W 77 cali – 86 999 zł
  • LG OLED 65G7 – 29 999 zł
  • LG OLED 65E7 – 25 999 zł
  • LG OLED 55E7 – 17 999 zł
  • LG OLED 65C7 – 21 999 zł
  • LG OLED 55C7 – 13 999 zł
  • LG OLED 65B7 – 20 999 zł
  • LG OLED 55B7 – 12 999 zł
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.