Telewizory Samsung QLED z darmową telewizją internetową

Telewizory Samsung QLED z darmową telewizją internetową

Telewizory Samsung QLED z darmową telewizją internetową
Jarosław Balcerzak
14.04.2017 07:06, aktualizacja: 10.03.2022 08:24

Nabywcy tegorocznej serii telewizorów Samsunga otrzymają nawet półroczny abonament na korzystanie z szeregu serwisów oferujących filmy, seriale i filmy animowane dla dzieci. Co jeszcze wiadomo o najnowszych modelach QLED?

Dziesięć premierowych QLED-ów

Swoje najnowsze telewizory Samsung zaprezentował już podczas styczniowych targów CES, jednak do sprzedaży trafiają dopiero teraz. Nowa linia QLED zastąpi dotychczasową SUHD, a do jej stworzenia wykorzystano nowy rodzaj kropek kwantowych z dodatkiem aluminium: Metal Quantum Dot.

Do sklepów za granicą trafiły w trzech seriach: Q7, Q8 oraz flagowej Q9. Ostatnia z nich jest dostępna wyłącznie w wersji z płaskim ekranem, Q8 już z zakrzywionym, natomiast najtańsza otrzymała dwa warianty: Q7C z wygiętym panelem oraz Q7F z klasycznym.

Samsung QLED Q7F
Samsung QLED Q7F

Każda seria otrzymała dwie lub trzy przekątne ekranu do wyboru:

  • Q7F: 55”, 65” lub 75”
  • Q7C: 55” lub 65”
  • Q8: 55”, 65” lub 75”
  • Q9: 65” lub 88”

Telewizory QLED zaprojektowano z myślą o ich bezproblemowej integracji z wystrojem wnętrz. Samsung postawił więc na niezwykle cienkie ramki wokół ekranu, elegancką stalową podstawę i smukły profil. Z innymi urządzeniami audio-wideo QLED-y łączy półprzezroczysty, 5- lub 15-metrowy przewód optyczny, zakończony modułem One Connect.

Samsung QLED Q8
Samsung QLED Q8

Serwisy VOD jako dodatek do produktu

Jakość obrazu nowych telewizorów ma zapewnić rozdzielczość Ultra HD, wsparcie HDR, paleta barw równa 100% przestrzeni DCI-P3 (10-bitowe) oraz jasność, sięgająca 1500 (QLED Q7/Q8) lub 2000 cd/m2 (Q9). Względem linii SUHD jest to wartość nawet dwukrotnie wyższa. Odświeżono także interfejs Smart TV Tizen oraz pilota, obsługującego polecenia głosowe.

Wraz z nowymi modelami QLED nabywcy otrzymają także pakiet Elite Smart Pack, zapewniający darmowy dostęp do telewizji internetowej w pięciu serwisach. Trzymiesięczny abonament na usługę HBO GO oznacza ofertę ok. 800 filmów i 130 seriali, a ponadto 90 tytułów w bibliotece filmów Disneya.

Pozostałe serwisy zaoferują półroczne darmowe korzystanie z usług, a chodzi m.in. o sportowy Eleven Sports (piłka nożna i wyścigi Formuły 1.), Filmbox Live (1500 tytułów filmów i seriali oraz transmisje sportowe), VOD.pl (filmy, seriale i bajki dla dzieci) oraz Player (filmy, seriale, bajki i programy stacji TVN).

Samsung QLED Q9
Samsung QLED Q9

Produkty dla zamożnych entuzjastów kina i telewizji

Akcja promocyjna Samsunga stanowi interesujący dodatek dla osób ceniących swój czas i łatwy dostęp do obszernej biblioteki materiałów. Stanowi także wygodny sposób na samodzielne przekonanie się do jakości treści oferowanych przez serwisy VOD.

Promocyjne pakiety mają otrzymać także nabywcy modeli Premium UHD i UHD, jednak w okrojonych wersjach Premium Smart Pack oraz Welcome Start Pack. Polska premiera tegorocznych telewizorów QLED ma nastąpić już wkrótce, jednak producent nie ujawnił jeszcze sugerowanych cen.

W USA za model Q7F trzeba zapłacić od 2800 do 4000 dol., zakrzywiony Q7C za 2999 – 4230 dol., Q8 wyceniono na 3499 – 6780 dol., natomiast flagowy Q9 kosztuje od 5999 do 10 tys. dol.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)