Noworoczne postanowienie: znajdź fajną pracę w branży gier [wideo]

Szukasz pierwszej pracy albo zastanawiasz się nad zmianą? W Polsce firmy produkujące gry wciąż szukają chętnych. Zadania, których można się podjąć, są rozmaite, a rekrutację prowadzą obecnie między innymi twórcy Wiedźmina.

Noworoczne postanowienie: znajdź fajną pracę w branży gier [wideo]
Redakcja Gadżetomanii

04.01.2013 | aktual.: 10.03.2022 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szukasz pierwszej pracy albo zastanawiasz się nad zmianą? W Polsce firmy produkujące gry wciąż szukają chętnych. Zadania, których można się podjąć, są rozmaite, a rekrutację prowadzą obecnie między innymi twórcy Wiedźmina.

Różne role

„Moja praca polega na implementacji pomysłów kolegów i przekładaniu ich na język, który rozumieją komputery” – tłumaczy telewizji Hyper+ Aleksander Kauch, programista 11bit studios. „Cały czas coś się zmienia. Gra w trakcie produkcji to żywy twór” – dodaje.

„Jestem programistą gameplaya, czyli zajmuję się implementacją mechanizmów gry” – mówi Marcin Lusa z CD Projekt RED. „Non stop balansuję się między skrajną euforią i skrajną frustracją” – dodaje.

W materiale telewizji Hyper+ programiści zdradzają tajniki swojej pracy, radzą, na jaką uczelnię się wybrać i jak się przygotować do podjęcia takiego zawodu. Ale nie tylko oni – redakcja Hyper+ porozmawiała też między innymi ze scenarzystami czy designerami.

Obraz

Niestety, nowy player Hyper+ nie pozwala umieścić filmu na łamach Gadżetomanii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową telewizji Hyper+. Piętnastominutowy reportaż przybliży temat wszystkim, którzy rozważają karierę w branży gier.

Bądź jednym z ojców Wiedźmina

Warto się zainteresować, tym bardziej że mnóstwo polskich firm zajmujących się grami prowadzi obecnie rekrutację. Pod koniec grudnia pojawiło się kilka ogłoszeń CD Projekt RED, twórców Wiedźmina. Szukano między innymi chętnych na takie stanowiska, jak:

  • 3D Artist
  • Animator
  • Concept Artist
  • Level Designer
  • Animation Programmer

Pracowników poszukują też między innymi Plata Games, SHODAN9 czy Vivid Games. Wykaz ogłoszeń znajdziecie na stronie Skillshot.pl.

A może media?

Sporo ostatnio pisaliśmy na łamach Gadżetomanii o pracy przy tworzeniu gier, nie zawsze tylko o jej dobrych aspektach. Pokazywaliśmy, jak oceniane są firmy przez pracowników w specjalnie do tego celu stworzonych serwisach internetowych. Przybliżyliśmy atmosferę i warunki w Nicolas Games. Pamiętajcie, że nie wszędzie jest tak źle, a materiał Hyper+ zdaje się to potwierdzać.

Obraz

Nie wspominaliśmy za to o pracy w mediach, na przykład przy recenzowaniu gier. Tu ostatnio dużo się dzieje – w zeszłym roku zamknięto magazyny "Playbox", "Play" i "Komputer Świat GRY", a "Neo Plus" przeszło na nieregularny cykl wydawniczy.

Wciąż zostało jednak dużo serwisów internetowych, a nawet pojawiły się w tym roku nowe, jak Eurogamer.pl. Jeśli lubicie recenzować gry, tu jest najłatwiej zacząć – wystarczy założyć blog i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. A potem, gdy poczujecie, że macie coś sensownego do powiedzenia, odezwać się do redakcji i pochwalić swoimi ulubionymi tekstami.

Najtrudniej zrobić pierwszy krok. Może początek nowego roku Was zmobilizuje?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.