Optoma UHL55 – projektor ze wsparciem asystentów głosowych i automatyczną korekcją obrazu

Optoma UHL55 – projektor ze wsparciem asystentów głosowych i automatyczną korekcją obrazu

Projektor Optoma UHL55
Projektor Optoma UHL55
Łukasz Michalik
29.10.2018 14:15, aktualizacja: 09.03.2022 09:12

Trudno przecenić zalety nowoczesnych ekranów LCD czy OLED, jednak – gdy poszukujemy kinowych wrażeń – warto poszukać rozwiązań, w których ekran nie jest źródłem światła, ale świeci światłem odbitym. Zapewniają to, podobnie jak w kinie, projektory. Jeden z nich, Optoma UHL55, oferuje jednak znacznie więcej.

Kinowe wrażenia bez wychodzenia z domu to marzenie wielu wielbicieli kina. Odtworzenie warunków, panujących w dobrych salach kinowych nie jest jednak łatwe – trzeba zadbać zarówno o odpowiednie nagłośnienie, jak i źródło obrazu. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się dobrej klasy telewizor, jednak warto pamiętać, że w jego przypadku ekran jest zarazem źródłem światła.

W kinie jest inaczej – źródłem światła jest projektor, a do naszych oczu dociera światło odbijane przez ekran. Nic zatem dziwnego, że poszukując kinowych wrażeń warto zwrócić uwagę na projektory, zwłaszcza na nowsze modele. Ten sprzęt oferuje coraz więcej za coraz mniej, łącząc jakość i jasność obrazu z coraz bardziej przystępną ceną. Przykładem tego trendu jest nowy projektor marki Optoma – model Optoma UHL55.

Projektor Optoma UHL55
Projektor Optoma UHL55

Optoma UHL55 automatycznie skoryguje parametry obrazu

To sprzęt o kompaktowych rozmiarach (22 × 22 × 13,5 cm) i niewielkiej wadze (3,8 kg), co – zdaniem producenta – zapewnia mu mobilność i pozwala na łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce. Taki sposób użycia ułatwia wbudowany, laserowy dalmierz, pozwalający na szybką ocenę odległości od ekranu i automatyczne skorygowanie ustawień projektora tak, aby wyświetlać obraz pozbawiony zniekształceń.

Urządzenie oferuje rozdzielczość 4K i LED-owe źródło światła o jasności 2000 ANSI lumenów, zapewniające 30 tys. godzin pracy. Warte wspomnienia jest także dedykowane, oparte na Androidzie oprogramowanie, kontrolujące pracę projektora. Dzięki niemu mamy możliwość skorzystania m.in. z popularnych serwisów VOD. Atutem sprzętu jest także wsparcie dla asystentów głosowych Google Assistant i Alexa.

Projektor Optoma UHL55
Projektor Optoma UHL55

Przenośny projektor 4K w dobrej cenie

Projektor jest także wyposażony w odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu możemy odtwarzać materiały wideo z bezpośrednio podłączonych nośników danych. Ich podpięcie jest możliwe dzięki dwóm gniazdom USB (jedno w standardzie 3.0). Projektor ma również 2 złącza HDMI oraz gniazdo sieciowe RJ-45.

Cena debiutującego na polskim rynku sprzętu wynosi 6549 zł, a projektor jest objęty 5-letnią gwarancją producenta.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)