Papież Franciszek ogłasza: Watykan stanie się neutralny klimatycznie do 2050 roku

Papież Franciszek ogłasza: Watykan stanie się neutralny klimatycznie do 2050 roku

Papież Franciszek na Placu Św. Piotra w Rzymie.
Papież Franciszek na Placu Św. Piotra w Rzymie.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
15.12.2020 08:56, aktualizacja: 08.03.2022 14:27

Papież Franciszek w nagraniu skierowanym do uczestników spotkania Climate Ambition Summit, zorganizowanego przy okazji piątej rocznicy ustanowienia Porozumienia Paryskiego, zapowiedział, że Watykan do połowy obecnego stulecia wyzeruje swoje emisje CO2. – Nie okradajmy młodszych pokoleń z nadziei na lepszą przyszłość – stwierdził duchowny.

Wiadomość tę potwierdziło także twitterowe konto Franciszka.

Jak podaje portal "Vatican News", "Franciszek zwrócił uwagę, że aktualna pandemia i zmiany klimatyczne nie dotyczą jedynie środowiska, ale mają wymiar etyczny, społeczny, ekonomiczny oraz polityczny, szczególnie jeśli chodzi o wpływ na życie najbiedniejszych oraz najsłabszych".

Ekonomia Franciszka

– Stolica Apostolska angażuje się w promocję edukacji do ekologii integralnej. Rozwiązania polityczne i techniczne powinny zostać uzupełnione procesem edukacyjnym sprzyjającym modelom kulturowym rozwoju oraz równowagi skupionym na braterstwie i przymierzu pomiędzy człowiekiem a środowiskiem – stwierdził papież cytowany przez "Vatican News".

Dodał też, że w związku z tym zainicjował "globalny pakt edukacyjny, aby towarzyszyć szkołom oraz uniwersytetom katolickim, do których uczęszcza ponad 60 mln uczniów i studentów na wszystkich kontynentach" oraz wsparł projekt Ekonomia Franciszka.

Projekt ten ma pomóc młodym ekonomistom i przedsiębiorcom podjąć działania, które zwalczą ubóstwo energetyczne oraz będą sprzyjać zrównoważonej produkcji np. poprzez dzielenie się rozwiniętymi technologiami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)