Philips zapowiada rewolucję 3D. Tylko o co tak naprawdę chodzi?

Na właśnie rozpoczętych targach NAB Show Philips ma pokazać swoje rewolucyjne rozwiązanie mające na celu zapewnienie użytkownikom swobodnego dostępu do materiałów 3D.

Tajemniczy system Dolby i Philipsa (fot. dolby.com)
Tajemniczy system Dolby i Philipsa (fot. dolby.com)
Marcin Honkisz

Na właśnie rozpoczętych targach NAB Show Philips ma pokazać swoje rewolucyjne rozwiązanie mające na celu zapewnienie użytkownikom swobodnego dostępu do materiałów 3D.

O projekcie wiadomo na razie bardzo niewiele. Na pewno powstał we współpracy z Dolby. Pozwoli na oglądanie materiałów 3D na obecnie sprzedawanych telewizorach, co istotne – w pełnej rozdzielczości HD.

Aby było jeszcze dziwniej, Philips i Dolby zapewniają, że ich system nie będzie wymagać okularów! Sposób kodowania materiału ma być kompatybilny z istniejącymi formami przekazu telewizyjnego. Bezokularowe 3D ma być dostępne na wszystkich (okularowych) odbiornikach TV.

Wszystko to brzmi jak niesmaczny żart, bo kilka bardzo suchych wiadomości, które nie tyle informują, co dezinformują czytelnika, nie wnosi zupełnie nic.

Nie wiadomo nawet, co to będzie za produkt. Firmy chcą sprzedawać go na licencji, można się domyślać, że będzie to jakiegoś rodzaju koder wewnętrzny do telewizorów... Będzie on umożliwiał ujednolicenie wszystkich formatów 3D na wszystkich sprzętach. Philips mówi nie tylko o telewizorach: system ma mieć również zastosowanie w tabletach, laptopach czy smartfonach.

Jak tylko pojawi się więcej szczegółów na ten temat, będę aktualizował wpis na bieżąco. Bo jeśli informacja Philipsa miała na celu zaciekawienie czytelników, to w moim przypadku zdecydowanie swe zadanie spełniła.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.