Piękno podwodnej eksplozji w zwolnionym tempie [wideo]

Co wyniknie z połączenia tony wody, 7 gramów materiałów wybuchowych oraz kamery rejestrującej z duża prędkością? Nie wiedzieć czemu, różnego rodzaju wybuchy, eksplozje i detonacje zazwyczaj przyciągają naszą uwagę.

Podwodna eksplozja
Podwodna eksplozja
Grzegorz Nowak

18.03.2011 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co wyniknie z połączenia tony wody, 7 gramów materiałów wybuchowych oraz kamery rejestrującej z duża prędkością? Nie wiedzieć czemu, różnego rodzaju wybuchy, eksplozje i detonacje zazwyczaj przyciągają naszą uwagę.

Tym razem jest jeszcze lepiej - podwodna eksplozja w zwolnionym tempie wygląda niesamowicie - ma w sobie coś pięknego.

Grupa filmowców z BBC zarejestrowała ją podczas produkcji nowego programu "Everything and Nothing". W serwisie YouTube można obejrzeć fragment tego programu pokazujący niesamowitą podwodną eksplozję.

W dwuczęściowym programie dokumentalnym naukowcy będą się starali odpowiedzieć na dwa tytułowe pytania - co to jest "wszystko" i "nic". W pierwszym odcinku brytyjska stacja chce zabrać widzów w podróż na krańce znanego wszechświata, spróbować znaleźć odpowiedź, jak właściwie wygląda i jak powstał.

Zapowiada się ciekawa popularnonaukowa rozrywka. Ciekawe, czy któraś z polskich stacji zdecyduje się na emisję tego programu. Poniżej możecie zobaczyć próbkę zdolności filmowców, którzy uchwycili zadziwiająco piękny moment eksplozji.

How to make a big bang...

Źródło: gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.