Pierwsza w Polsce lodówka sprzedana na aukcji. Drugiej takiej nie znajdziecie
Samsung i dom aukcyjny DESA Unicum przeprowadziły na początku tygodnia aukcję wyjątkowego sprzętu AGD. Zlicytowana lodówka Bespoke wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim pięknymi panelami, które wykonał francuski artysta Thibaud Herem.
29.09.2022 13:31
Wśród obiektów licytowanych 26 września na aukcji w DESA Unicum "Design. Piękno w użyciu", pojawiła się lodówka będąca efektem współpracy Samsunga z francuskim artystą Thibaudem Heremem. Front lodówki Bespoke, będącej przedmiotem aukcji, stanowi ilustracja Chateau de Fontainebleau, miejsca niezwykle istotnego dla francuskiej sztuki i kultury.
Praca wykonana została charakterystyczną dla artysty techniką odręcznego rysunku za pomocą cienkich piór, dzięki której udało się uzyskać niezwykłą precyzję i szczegółowość. Lodówka składa się z trzech modułów oraz trzech ekskluzywnych paneli zaprojektowanych przez francuskiego ilustratora – są to jedyne takie panele dostępne w Polsce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Połączenie sztuki, nowoczesnego designu i urządzeń domowych to wspaniały trend. Dzięki niemu nareszcie można kompleksowo spojrzeć na domowe wnętrza i zadbać o wrażenia estetyczne, także przy pomocy AGD. Po raz kolejny łączymy siły z firmą Samsung. Widzimy potencjał w takich nietypowych projektach i jesteśmy przekonani, że nasz rynek jest otwarty na takie ekstrawagancje – mówi Cezary Lisowski z DESA Unicum. – Właśnie dlatego, jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce, zdecydowaliśmy się przeprowadzić aukcję tej wyjątkowej lodówki. Tym bardziej że limitowana edycja paneli Bespoke zaprojektowanych przez Thibaud Hérem naprawdę robi wrażenie – wyjaśnia.
Podczas aukcji wylicytowane zostały aż 104 obiekty. Lodówka Bespoke z ilustracją Thibauda Herema poszła pod młotek za 5 tys. zł, co stanowi niewielką kwotę za tak wyjątkowy sprzęt AGD. Łączny obrót na aukcji wyniósł 376 440 zł. Dochód z licytacji lodówki przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie i projekt "Autoportrety XXI" wspierający współczesnych polskich artystów oraz pozwalający zbudować nową kolekcję do zbiorów MNW.
Konrad Siwik, dziennikarz Gadżetomanii