Pociąg naprawczy rozbił się tuż za miejscem wypadku, do którego został wezwany (wideo)

Po katastrofie kolejowej w Chorwacji na miejsce wypadku wysłano pociąg naprawczy. Niestety pojazd padł ofiarą dokładnie tego samego zaniedbania, co jego poprzednik.

Pociąg naprawczy rozbił się tuż za miejscem wypadku, do którego został wezwany (wideo)
Marek Maruszczak

Po katastrofie kolejowej w Chorwacji na miejsce wypadku wysłano pociąg naprawczy. Niestety pojazd padł ofiarą dokładnie tego samego zaniedbania, co jego poprzednik.

Przyczyną wypadku był podobno zły rodzaj środka antyzapalnego rozprowadzonego na powierzchni torów. W wyniku tej pomyłki w pobliżu Rudine wykoleiły się dwa pociągi.

Przynajmniej w przypadku drugiego pojazdu można było uniknąć wypadku. Okazało się, że nikt nie poinformował załogi jednostki naprawczej o przyczynie pierwszej tragedii. W efekcie, pociąg jechał z normalną prędkością i nie był w stanie wyhamować.

Na szczęście ludzie obsługujący drugi pojazd zdążyli wyskoczyć, kiedy tylko zorientowali się, że pomimo zaciągniętego hamulca wcale nie zwalniają.

Pomimo ciągłych postępów technika wciąż bywa bezradna wobec błędów człowieka. Pomyłki w komunikacji mogą być tragiczne w konsekwencjach, na szczęście tym razem przynajmniej przy drugim wypadku uniknięto ofiar.

Źródło: NeatoramaJavno

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.