Poczuj się jak pilot myśliwca z EyeRide HUD. Kask dla motocyklistów z HUDem i obsługą Androida

Strona głównaPoczuj się jak pilot myśliwca z EyeRide HUD. Kask dla motocyklistów z HUDem i obsługą Androida
09.03.2020 00:55
Zestaw do przeobrażenia kasku w samrt urządzenie
Zestaw do przeobrażenia kasku w samrt urządzenie
Źródło zdjęć: © EyeLight @ YouTube
Jan Domański
Jan Domański

Google Glass, ale dla wielbicieli motorów? A może wojskowa technologia jak z hełmów pilotów, ale w cywilu? EyeRide HUD pozwoli w kilka chwil przystosować motocyklowy kask do roli smart akcesorium.

bETMpPSJ

Projekt jest w założeniu podobny do Google Glass, bo opiera się na niewielkim półprzezroczystym wyświetlaczu umieszczonym zaraz przy oku. Matryca wykonana na podstawie Sony OLED Nano HD z technologią True Black oznacza możliwość ustawienia pełnej przezroczystości jak i wysoką maksymalną jasność 3000 nitów. W zestawie znajduje się też przycisk sterujący, słuchawki i mikrofon.

381618623997034218
Źródło zdjęć: © Kickstarter

Według pomysłodawców projektu, zestaw potrafi przemienić zwykły kask w smart urządzenie jedynie w 128 sekund. Montaż jest naprawdę prosty i szybki. Opcjonalnie można wybrać też wariant nie samego oprzyrządowania, a gotowy kask ze wszystkimi elementami.

bETMpPSL

Zamień swoje motocyklowe nakrycie głowy w smart

EyeRide HUD, to obsługa m.in. muzyki ze Spotify i YouTube, Mapy Google, asystenta głosowego. Jest zgodny z Androidem i iOSem. Sprzęt ma wbudowaną łączność Bluetooth 5.0. i pozwoli zasmakować swoim użytkownikom czegoś nietypowego na gruncie cywilnym. Wiele podręcznych funkcji uruchomimy od razu na smart systemie kasku, bez konieczności sięgania po smartfon.

Za projektem stoją ludzie pracujący wcześniej w takim firmach jak np. Intel, Peugeot, Parrot. Produkt przeszedł już testy w USA czy Unii Europejskiej i jest w pełni bezpieczny podczas prowadzenia pojazdu. Na sprzęt można wpłacać pieniądze na Kickstarterze jeszcze przez 24. Nie jest tanio. W zależności czy interesuje nas goły zestaw, z dodatkowym przyciskiem Bluetooth lub nawet kaskiem, progi są zróżnicowane – 259, 299 lub 879 Euro (odpowiednio około 1120, 1290 lub 3790 złotych).

Udostępnij:
bETMpPSV
Komentarze (0)
bETMpPTH