Smart Kurtka do FIFA Mobile? Google, Adidas i EA pracują nad nową kurtką Jacquard

Smart Kurtka do FIFA Mobile? Google, Adidas i EA pracują nad nową kurtką Jacquard

Projekt inteligentnej odzieży od Adidasa, Google i EA będzie zaprezentowany już 10 marca
Projekt inteligentnej odzieży od Adidasa, Google i EA będzie zaprezentowany już 10 marca
Źródło zdjęć: © Adidas @ Twitter
Jan Domański
27.02.2020 15:12, aktualizacja: 09.03.2022 08:39

Widzieliśmy już niejeden element inteligentnej odzieży, ale ten najnowszy od Adidasa, Google i EA zapewne będzie wyjątkowy. Czemu? Logo gry FIFA Mobile i pewien slogan na oficjalnym materiale dają do myślenia.

To część projektu Jacquard z Google Advanced Technology and Projects (ATAP). Na razie ogłoszono tylko krótką zajawkę, więc głównie możemy spekulować, ale też odwołać się do minimalnej dozy przekazanych danych i poprzednich projektów.

Project Jacquard przeniesie technologię ubieralną na zupełnie inny poziom. Dzięki niej niemal wszystko będzie mogłoby być panelem dotykowym, za pomocą którego można sterować innymi urządzeniami (...) Project Jacquard polega na stworzeniu specjalnych włókien (połączenie niezwykle cienkich metali oraz materiałów jak chociażby jedwab, bawełna czy poliester), które są wystarczająco mocne, żeby mogłyby być tkane na przemysłowych maszynach oraz bardzo małych złącz i przewodów. To one mogą odbierać odpowiednio nasz dotyk i przekazywać go bezprzewodowo do smartfona lub innego urządzenia. Co ważne, takie tkaniny nie są drogie i mogą być tkane przy użyciu standardowych maszyn

Welcome to Project Jacquard

Poza wspominanymi znakami logo trzech firm bardzo istotny jest napis "Play Connected", który sugeruje rozgrywkę, kiedy jest się połączonym. W co i do czego? Tutaj wchodzimy na pole fantazji, ale smart odzież może dawać nam jakieś dodatkowe możliwości w grze FIFA Mobile, stąd jej znaczek.

Inteligentna odzież dla fanów FIFA Mobile z zapowiedzią w marcu

Oczywiście powinna też spełniać podstawowe funkcje jak poprzednie projekty, a nie być produktem dedykowanym tylko dla graczy tego tytułu. Elektronika zainstalowana w kurtce mogłaby chociażby pozwalać na sterowanie telefonem (zmiana piosenek czy głośności, odebranie połączenia w słuchawkach itp.) czy podświetlać jakieś elementy.

Wszystkiego mamy dowiedzieć się już 10 marca, jak sugeruje omawiany wpis z Twittera. Chociaż, czy na pewno szykuje się kurtka? Nigdzie nie zostało użyte to słowo, a kurtki wychodziły z kooperacji z firmą Levi’s. Może tym razem buty, jeśli postawiono na Adidasa? Za dwa tygodnie będziemy wiedzieć.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)