Podróżnik w czasie uwieczniony na filmie z 1928 roku? [wideo]

Prezentowane zdjęcie to kadr z filmu Charliego Chaplina - “The Circus”. Obok „zebry” możecie zobaczyć kobietę, która skłoniła pewnego internautę oraz kilkanaście znanych blogów do rozważań na temat podróżujących w czasie użytkowników komórek.

Podróżnik w czasie uwieczniony na filmie z 1928 roku? [wideo]
Marek Maruszczak

27.10.2010 | aktual.: 11.03.2022 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezentowane zdjęcie to kadr z filmu Charliego Chaplina - “The Circus”. Obok „zebry” możecie zobaczyć kobietę, która skłoniła pewnego internautę oraz kilkanaście znanych blogów do rozważań na temat podróżujących w czasie użytkowników komórek.

Co jakiś czas w Internecie pojawia się zdjęcie lub nagranie przedstawiające domniemanego podróżnika w czasie. Na Gadżetomanii ostatni raz przerabialiśmy to przy okazji zaskakująco wyglądającego fotografa. W tamtym przypadku tajemnicę udało się w miarę racjonalnie wytłumaczyć. Jak będzie tym razem?

Całe zamieszanie wywołało dziwne zachowanie ubranej na czarno kobiety w kapeluszu, która - wydaje się - rozmawia przez telefon komórkowy. Film pochodzi z 1928 roku. Zdaniem George Clarke’a, który analizuje film już od ponad roku, jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że kobieta podróżuje w czasie. Clarke twierdzi również, że żadna ze stu osób, którym pokazał nagranie, nie potrafiła podać innego racjonalnego wyjaśnienia nagranej sytuacji.

Do głowy przychodzi mi kilka bardziej logicznych rozwiązań filmowej zagadki. Mimowolną bohaterkę tego wpisu może np. boleć ząb lub ucho. Film jest niemy, więc niełatwo tak naprawdę stwierdzić, czy kobieta cokolwiek mówi. Może po prostu poruszać z bólu ustami. Inne wytłumaczenie to chęć ukrycia twarzy przed kamerami. Właściwie to korpulentna dama może po prostu mówić do siebie.

Można by długo tak zgadywać, ale pomimo sympatii, jaką darzę wszystkich entuzjastów podróży w czasie, nie mogę powiedzieć, że tym razem jest to najlepsze wytłumaczenie. Inna sprawa, że George Clarke zrobił sobie tym nagraniem świetną reklamę. Nigdy wcześniej nie słyszałem o jego filmach, a teraz nie omieszkam sprawdzić, cóż takiego stworzył zwolennik teorii spiskowych z Belfastu.

Źródło: Geekologie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.