Pokaż szefowi, że się źle czujesz. Brytyjskie firmy już korzystają z nietypowej opaski

Wygląda jak kolejny gadżet do mierzenia aktywności, ale idea stojąca za Moodbeam jest zupełnie inna. Choć też chodzi o zdrowie - ale psychiczne.

Pokaż szefowi, że się źle czujesz. Brytyjskie firmy już korzystają z nietypowej opaski
Adam Bednarek

Gadżet składa się z dwóch przycisków. Żółty pomaga wyrazić radość, niebieski - smutek. W ten sposób pracujący zdalnie pracownicy mogą zasygnalizować, że nie czują się dobrze podczas wykonywania swoich obowiązków.

Szefowie zamiast dzwonić do 500 pracowników z pytaniem "jak się czujesz?", mogą w prosty i szybki sposób mogą dostać odpowiedź - tłumaczy BBC Christina Colmer McHugh, współzałożycielka Moodbeam.

Przedstawiciele jednej z brytyjskich organizacji, która korzysta z opaski, są zadowoleni z jej działania. Udało się w ten sposób "namierzyć" pracownika, którego samopoczucie w trakcie pracy było niskie.

Firmy pozwalające zakładać opaskę dodają, że ich noszenie to decyzja pracownika. Używanie ich jest opcjonalne.

Nie da się ukryć, że w dobie pracy zdalnej trudno o bliższy kontakt z pracownikiem, szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw. Tyle że takie sprzęty jak Moodbeam rodzą pewne obawy.

Obraz

Nie zawsze będzie wiadomo, czy firmy wykorzystają informacje o nastroju, by wyeliminować problem - może się przecież okazać, że prościej będzie rozstać się z nieszczęśliwym.

Poza tym sama obecność takiego gadżetu może być pewnym zamachem na prywatność. A fakt, że używanie opaski jest w wielu firmach kwestią wyboru, nie oznacza przecież, że łatwo powiedzieć przełożonym "nie".

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.