Prestiżowe nagrody EISA Awards 2015-2016 przyznane. Nagrodzono 4 produkty LG!

Prestiżowe nagrody EISA Awards 2015-2016 przyznane. Nagrodzono 4 produkty LG!

Nagroda
Nagroda
Źródło zdjęć: © Shutterstock
LG
15.08.2015 11:57, aktualizacja: 10.03.2022 10:08

Jak co roku, EISA przyznała produktom z segmentu elektroniki użytkowej swoje nagrody. Również jak co roku, sporo z nich zgarnęły urządzenia firmy LG.

EISA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, to organizacja zrzeszająca ponad 50 specjalistycznych magazynów z przeszło 20 europejskich krajów. Od 1982 roku niezależni eksperci oceniają jakość dostępnych na naszym kontynencie produktów przyznając im nagrody EISA Awards, które uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży audiowizualnej. Na liście tegorocznych laureatów nie mogło oczywiście zabraknąć LG.

Europejski telewizor do kina domowego 2015-2016

Tę nagrodę przyznano telewizorowi LG 4K OLED TV, a konkretnie modelowi o 65EG960V z 65-calowym i zakrzywionym ekranem OLED o rozdzielczości Ultra HD. Eksperci docenili perfekcyjny kontrast, nieskończone kąty widoczności i naturalne barwy, co w połączeniu z przyciągającym wzrok designem sprawia, że telewizor ten jak żaden inny spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednych kinomanów.

LG OLED 4K TV 65EG960V
LG OLED 4K TV 65EG960V© LG

Nie do przecenienia są także pozostałe zalety technologii OLED takie jak idealna głębia czerni czy nawet 1000-krotnie wyższa częstotliwość odświeżania obrazu w porównaniu z panelami LCD, dzięki czemu nawet podczas wyświetlania dynamicznych scen obraz pozostaje ostry jak żyleta.

Europejski telewizor Smart TV 2015-2016

Jurorzy zauważyli, że telewizory LG zdają egzamin nie tylko pod względem hardware'u i jakości wyświetlanego obrazu, ale i oprogramowania oraz wygody użytkowania. Ich zdaniem napędzany przez system operacyjny webOS 2.0 model LG 65UF950V jest najfunkcjonalniejszym i najbardziej przyjaznym użytkownikowi telewizorem dostępnym w Europie.

LG ULTRA HD 4K TV 65UF950V z webOS 2.0
LG ULTRA HD 4K TV 65UF950V z webOS 2.0

Doceniono fakt, że mimo bogatej liczby funkcji, wszystkie możliwości są łatwo dostępne, a interfejs graficzny jest ultraszybki. Menu Launcher oferuje bowiem dostęp do wszystkich aplikacji i usług bez konieczności przerywania oglądania treści, a używanie pilota Magic Remote ze wskaźnikiem jest intuicyjne dla każdego, kto kiedykolwiek używał myszy komputerowej.

Europejski aparat w smartfonie 2015-2016

Tutaj eksperci od fotografii nie mieli trudnego zadania. Matryca o rozdzielczości 16 Mpix, laserowy i szybki autofokus, optyczna stabilizacja obrazu, intuicyjne oprogramowanie z zaawansowanym trybem manualnym oraz przysłona o imponującej jak na telefon jasności f/1,8 gwarantująca świetną jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych sprawiły, że LG G4 okazał się bezkonkurencyjny.

LG G4
LG G4

Osobiście nie znam żadnej osoby, która nie byłaby zadowolona z jakości zdjęć robionych za pomocą tego flagowca. Byliśmy już zresztą nawet świadkami tego, co z LG G4 potrafi wykrzesać zawodowy fotograf.

Europejskie urządzenie noszone 2015-2016

Inteligentna galanteria to jeden z najnowszych trendów w świecie urządzeń mobilnych, a już na pewno najprężniej rozwijający się. Nie ma co ukrywać - smartwatche, inteligentne okulary, opaski monitorujące aktywność i cała masa innych zakłądanych na różne części ciała gadżetów to przyszłość. A właściwie, m.in. dzięki LG, już teraźniejszość. Za najlepsze urządzenie tego typu EISA uznała zegarek LG Watch Urbane.

LG Watch Urbane
LG Watch Urbane

Konkurencja wśród zegarków z systemem Android Wear jest ostra, ale to propozycja LG według ekspertów zasłużyła na wyróżnienie. Jest to zasługa niebanalnego wzornictwa, świetnej jakości wykonania oraz okrągłemu ekranowi P-OLED o wysokim zagęszczeniu 245 pikseli na cal.

Bez obaw. LG zapowiada, że nie zamierza spocząć na laurach i dołoży wszelkich starań, by sprostać rosnącym wymaganiom europejskich konsumentów. Trzymamy za słowo!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)