Procesor ARM na module SODIMM

Zastanawialiście się kiedyś, co można zmieścić na jednym module SODIMM, który widnieje na powyższym zdjęciu? Wychodzi na to, że naprawdę całkiem sporo. Direct Insight TRITON-TX51 to cały komputer na malutkiej płytce PCB. Jest w nim naprawdę wszystko!

Procesor ARM na module SODIMM
Damian

06.12.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:40

Zastanawialiście się kiedyś, co można zmieścić na jednym module SODIMM, który widnieje na powyższym zdjęciu? Wychodzi na to, że naprawdę całkiem sporo. Direct Insight TRITON-TX51 to cały komputer na malutkiej płytce PCB. Jest w nim naprawdę wszystko!

Moduł ma wymiary 6.85 x 2.5cm. Umieszczono na nim procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 800MHz, korzystający z układu SoC (system-on-chip) Freescale i.MX515. Do tego dochodzi jeszcze 128MB pamięci RAM, pamięć NAND Flash, dwa sloty kart SDIO/SD oraz kontroler monitora multitouch o maksymalnej rozdzielczości 1280 x 768. No i jeszcze wyjście PAL/NTSC.

Jednak to nie wszystko! Znalazło się też miejsce na kontroler ethernet 10/100, USB 2.0 OTG oraz kartę graficzną PowerVR obsługującą OpenGL ES 2.0 oraz wspierającą dekodowanie MPEG-4/H264 w rozdzielczości 720p. Nie zapomniano też o sterownikach kamery internetowej z sensorem CMOS i wielu innych rzeczach.

W praktyce układ wygląda tak:

Obraz

Direct Insight TRITON-TX51 może być wykorzystane w wielu urządzeniach przenośnych. Możliwości jest naprawdę sporo. Od PMP, UMPC i MID-ów, po systemy bezpieczeństwa. Gadżet ma się pojawić rynku w styczniu 2010 roku w dość niewysokiej cenie 150€.

Źródło: Slashgear

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.