Procesor ARM na module SODIMM

Zastanawialiście się kiedyś, co można zmieścić na jednym module SODIMM, który widnieje na powyższym zdjęciu? Wychodzi na to, że naprawdę całkiem sporo. Direct Insight TRITON-TX51 to cały komputer na malutkiej płytce PCB. Jest w nim naprawdę wszystko!

Procesor ARM na module SODIMM
Damian

Zastanawialiście się kiedyś, co można zmieścić na jednym module SODIMM, który widnieje na powyższym zdjęciu? Wychodzi na to, że naprawdę całkiem sporo. Direct Insight TRITON-TX51 to cały komputer na malutkiej płytce PCB. Jest w nim naprawdę wszystko!

Moduł ma wymiary 6.85 x 2.5cm. Umieszczono na nim procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 800MHz, korzystający z układu SoC (system-on-chip) Freescale i.MX515. Do tego dochodzi jeszcze 128MB pamięci RAM, pamięć NAND Flash, dwa sloty kart SDIO/SD oraz kontroler monitora multitouch o maksymalnej rozdzielczości 1280 x 768. No i jeszcze wyjście PAL/NTSC.

Jednak to nie wszystko! Znalazło się też miejsce na kontroler ethernet 10/100, USB 2.0 OTG oraz kartę graficzną PowerVR obsługującą OpenGL ES 2.0 oraz wspierającą dekodowanie MPEG-4/H264 w rozdzielczości 720p. Nie zapomniano też o sterownikach kamery internetowej z sensorem CMOS i wielu innych rzeczach.

W praktyce układ wygląda tak:

Obraz

Direct Insight TRITON-TX51 może być wykorzystane w wielu urządzeniach przenośnych. Możliwości jest naprawdę sporo. Od PMP, UMPC i MID-ów, po systemy bezpieczeństwa. Gadżet ma się pojawić rynku w styczniu 2010 roku w dość niewysokiej cenie 150€.

Źródło: Slashgear

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.