Projekt Anti-Robot, czyli „Pacific Rim” w rzeczywistości. Jak działa ta niesamowita maszyna?

Fantastyka naukowa często raczy nas wizjami różnych zaawansowanych egzoszkieletów lub robotów, kierowanych przez siedzącego w środku operatora. Maszyny te działają dzięki skomplikowanym mechanizmom, wspieranym przez elektronikę. Co się stanie, gdy wyrzucimy elektroniczne wspomagacze? Poznajcie Anti-Robota!

Alpha Leg - pomniejszona, testowa noga Anti-Robota
Alpha Leg - pomniejszona, testowa noga Anti-Robota
Łukasz Michalik

18.01.2014 21:53

Anti-Robot to niezwykły projekt. Jego pomysłodawca, Jonathan Tippett, chce stworzyć maszynę, która będzie prostym przedłużeniem ciała człowieka. Chodzi o to, by ruchy wielkiego, czworonożnego egzoszkieletu były inicjowane ruchami kończyn pilota, a robot po prostu kilkadziesiąt razy zwiększał siłę mięśni człowieka.

Nie ma tu mowy o skomplikowanych mechanizmach rodem z maszyn, jakimi przez lata raczyła nas firma Boston Dynamics – w przypadku Anti-Robota w grę wchodzi czysta mechanika, bez elektronicznych wspomagaczy. Po co budować taką maszynę? Jonathan Tippet zaznacza na stronie internetowej projektu, że nie ma to być sprzęt użytkowy, bojowy czy rehabilitacyjny. Jonathan buduje po prostu maszynę swoich marzeń, a do pomysłu przekonał licznych współpracowników i sponsorów.

Anti-Robot nie jest jeszcze gotowy, ale powstał już jeden z jego najistotniejszych elementów – mechaniczna noga Alpha Leg. Patrząc na jej działanie jestem pełen podziwu dla konstruktora. Sadząc po poniższym filmie projekt zapowiada się bardzo interesująco. Zobaczcie sami:

Prosthesis Alpha Leg Trailer

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.