Prosty sposób na zrobienie dużego wyświetlacza

Miłośnik gadżetów, który ma kilka urządzeń z ekranami różnej wielkości, może je teraz połączyć w jeden duży. Bez żadnego specjalnego oprogramowania Wasze tablety, smartfony i laptopy zmienią się w jeden ekran. Jak to zrobić?

Junkyard Jumbotron
Junkyard Jumbotron
Grzegorz Nowak

Miłośnik gadżetów, który ma kilka urządzeń z ekranami różnej wielkości, może je teraz połączyć w jeden duży. Bez żadnego specjalnego oprogramowania Wasze tablety, smartfony i laptopy zmienią się w jeden ekran. Jak to zrobić?

Pomysłodawcą jest Rick Borovoy z Center for Future Civic Media przy MIT. Najwidoczniej uznał on, że można wykorzystać potencjał drzemiący w ekranach różnych urządzeń mobilnych i połączyć je w jeden duży. Najważniejsze jest to, że urządzenia mogą być zupełnie różne - nie liczą się: marka, model ani system operacyjny. Potrzeba tylko dostępu do Internetu.

Aby wyświetlić obraz na kilku połączonych ekranach, wystarczy na każdym urządzeniu wejść na stronę projektu Junkyard Jumbotron i ustawić kod QR. Następnie kolejnym gadżetem trzeba zrobić zdjęcie wszystkich urządzeń z wyświetlonymi kodami i przesłać na specjalny e-mail. Teraz można już uploadować dowolny obrazek, który zostanie podzielony na poszczególne ekrany (można go nawet przesuwać i zbliżać).

Poniżej prezentacja, jak to wygląda w praktyce.

Źródło: civic.mit.edu

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.