Przegląd kolejnego interesującego laptopa od HP

Przegląd kolejnego interesującego laptopa od HP

Przegląd kolejnego interesującego laptopa od HP
Damian
02.09.2008 14:00, aktualizacja: 15.03.2022 11:13

HP Mini-Note 2133 jest kolejnym małym laptopem przeznaczonym do niezbyt wymagającej pracy. Bardzo szczegółowo został przetestowany przez portal Ubergizmo. Oto kilka najważniejszych spostrzeżeń.

HP Mini-Note 2133 jest kolejnym małym laptopem przeznaczonym do niezbyt wymagającej pracy. Bardzo szczegółowo został przetestowany przez portal Ubergizmo. Oto kilka najważniejszych spostrzeżeń.

Przede wszystkim testowany był egzemplarz z 2GB pamięci RAM, procesorem Via C7 1.6GHz, dyskiem twardym 120GB, Windowsem Vista 32 Business Edition i większą 6-komorową baterią. Już po tej specyfikacji widać, że nie został on stworzony do wymagających aplikacji, o grach już nie mówiąc. Dlatego też właśnie pod kątem pracy w internecie, e-mail czy Skype był on testowany.

Obraz

Klawiatura w notebooku jest podobno świetna, a jej jedynym mankamentem są przyciski kierunków, które są zbyt małe i stosunkowo ciężko się do nich przyzwyczaić. Ekran również jest zbyt mały i pomimo wysokiej rozdzielczości, praca na nim staje się szybko uciążliwa i męcząca dla oka.

  1. Szybkość ładowania

Samo czekanie na załadowanie się ekranu logowania Windowsa Vista trwa 1 min 33 sek. Po wpisaniu loginu i hasła przychodzi czekać kolejną minutę na załadowanie się systemu. To 2,5 minuty bezczynnego siedzenia przed laptopem w oczekiwaniu na możliwość wykonania jakiejkolwiek operacji. Może nie jest to czas zastraszający, ale z pewnością potrafi doprowadzić do frustracji.

  1. Wykończenie

Jak podkreśla autor tekstu - wykonanie stoi na bardzo dobrym poziomie i pomimo kilku niedociągnięć, zasługuje na pochwałę. Szczególnie przypadły mu do gusty dobrze ulokowane porty USB oraz port Ethernet, na którym nie ma żadnych niepotrzebnych zaślepek, które skutecznie potrafią utrudnić podłączenie kabla. Mankamentem są przyciski odpowiedzialne za funkcje myszki, które są zbyt daleko od touchpada. Ekran również ma swoją wadę - nie odchyla się zbyt mocno do tyłu przez co można nabawić się bólów pleców.

Obraz
  1. Działanie

Jak już wcześniej wspominałem, test przeprowadzono na prostych, niewymagających aplikacjach. I tak przy sprawdzaniu poczty e-mail czy pracy na Google docs komputer sprawował się bardzo dobrze. Również rozmowa przez Skype nie sprawiła mu najmniejszego problemu aczkolwiek głos płynący z głośników był nieco "mechaniczny" i osoba brzmiała trochę jak robot.

  1. Podsumowanie

HP Mini-Note 2133 jest dobrym laptopem, w którym dużo uwagi położono na wykończenie i użyte materiały. Również jego cena wydaje się przyzwoita (300$) i na pewno znajdzie swoich zwolenników.

Co prawda notebook nie jest nowością na rynku, ale po raz pierwszy mogliśmy przyjrzeć mu się dokładniej.

Źródło: Ubergizmo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)