Przenośne odtwarzacze audio dla wymagających

Strona głównaPrzenośne odtwarzacze audio dla wymagających
03.11.2017 09:20
Dobrze dobrany odtwarzacz audio zapewni niezapomniane wrażenia muzyczne
Dobrze dobrany odtwarzacz audio zapewni niezapomniane wrażenia muzyczne
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/littlehenrabi
Bartłomiej Ciepielewski
Bartłomiej Ciepielewski

W ostatnich latach wielu wielbicieli muzyki przesiadło się z przenośnych odtwarzaczy muzyki na smartfony. Odtwarzacze audio nadal jednak cieszą się popularnością i mają duże grono swoich zwolenników. Sprawdźmy, jakie odtwarzacze przypadną do gustu najbardziej wymagającym fanom muzyki.

Jaki odtwarzacz muzyki wybrać?

Decydując się na zakup przenośnego odtwarzacza muzyki powinniśmy zastanowić się, do jakich celów będziemy go wykorzystywać. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i uprawiamy sport, to dobrym wyborem będzie jak najmniejszy odtwarzacz MP3, który nie będzie nam przeszkadzał podczas szybkiego marszu czy biegania. Mały odtwarzacz MP3 posłuży również jako radio lub przenośny pendrive. Droższe urządzenia oferują aż do 160 GB pamięci wbudowanej przeznaczonej na pliki użytkownika.

Poniższa propozycja zadowoli fanów Apple. Wysokiej klasy odtwarzacz o pojemnym dysku 80 GB zapewni rozrywkę na wiele godzin:

Osoby, które oprócz muzyki są także wielbicielami kina, powinny zastanowić się nad odtwarzaczem MP4. Urządzenie wyposażone w ekran LED lub LCD pozwala na komfortowe oglądanie filmów np. podczas podróży. Na rynku można znaleźć także odtwarzacze MP5, jednak nie są one aż tak popularne.

Bardziej aktywnym użytkownikom do gustu przypadnie mały odtwarzacz MP3 Sony:

Wielbiciele systemu operacyjnego Android powinni zwrócić uwagę na multimedialny odtwarzacz audio pracujący na systemie Android 5.1:

Czym się kierować przy kupnie odtwarzacza muzyki?

Jeśli oczekujemy uniwersalnego urządzenia, warto pomyśleć o odtwarzaczu MP4, który pozwoli na oglądanie filmów i słuchanie muzyki:

Przy wyborze odtwarzacza muzyki istotne jest kilka parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę:

  • format plików - oprócz standardowych formatów, odtwarzacz może obsługiwać wysokie jakościowo pliki WAV, AIFF, RIFF lub zajmujące małą ilość miejsca AAC, ATRAC. Wielbiciele audiobooków powinni zwrócić uwagę na obsługę formatu audible;
  • pamięć - wielkość i rodzaj pamięci to jeden z najważniejszych parametrów przy wyborze dobrego odtwarzacza muzyki. W mniejszych urządzeniach stosuje się pamięć flash odporną na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie z tego typu pamięcią jest małe i energooszczędne, jednak oferuje maksymalnie tylko 16 GB pamięci. Odtwarzacze z dyskiem twardym są znacznie pojemniejsze i oferują nawet do 160 GB pamięci. Cena odtwarzaczy z dyskiem twardym jest znacznie większa. Warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada slot na kartę SD;
  • wyświetlacz - dobór dobrego wyświetlacza jest bardzo istotny przy kupnie odtwarzacza MP4. Warto wybrać lepszy ekran, aby oglądanie filmów było komfortowe i przyjemne.

Wyjątkowe wrażenia muzyczne zapewni poniższy, kompaktowy odtwarzacz MP3:

Zobacz także:

Udostępnij:
Komentarze (0)