Rakietowy czajnik podbija Twittera. Internauci oszaleli na jego punkcie

Rakietowy czajnik podbija Twittera. Internauci oszaleli na jego punkcie

Rakietowy czajnik podbija Twittera. Internauci oszaleli na jego punkcie
Źródło zdjęć: © fot. eBay
Klaudia Stawska-Magdziak
12.09.2020 17:04, aktualizacja: 08.03.2022 14:40

Ciężko przewidzieć, jaki gadżet zyska w oczach internautów. Temu nietuzinkowemu czajnikowi wyprodukowanemu w latach 90. XX wieku niewątpliwie się to udało. Post, w którym pojawił się "kosmiczny" czajnik zyskał już ponad 50 tys. polubień.

Rakietowy czajnik nie różni się zbytnio do innych przedmiotów użytkowych. Z jednym wyjątkiem - kiedy gotuje się woda, zamiast usłyszeć irytujący gwizdek, możemy zobaczyć wirujące wokół czajnika mini rakiety. Ten "kosmiczny gadżet" podbił serca internautów. Nagranie, na którym widać, jak rakiety kręcą się wokół czajnika, zyskało ponad 50 tys. polubień na Twitterze w ciągu jednego dnia. Sam post został udostępniony kilka tysięcy razy.

Chociaż w opisie oryginalnego posta na Twitterze czytamy, że czajnik powstał w latach 60. XX wieku w ZSSR, to jego projekt jest nieco młodszy. Czajnik został zaprojektowany przez The Kamenstein i pochodzi z kolekcji World of Motion.

Projekt pochodzi z 1999 roku i w tym samym roku został opatentowany przez M. Kamenstein Inc. z Elmsford w stanie Nowy Jork. Kilka lat później produkt został wycofany z produkcji, przez co dzisiaj jest pożądany przez wielu miłośników designu oraz kolekcjonerów. Jego cena na aukcjach osiąga niemal tysiąc dolarów.

Czajnik do herbaty Kamenstein's Motion Rocket został wykonany z polerowanej stali nierdzewnej i mieści 2,5 litra wody. Na jego szczycie znajduje się obrotowy pierścień zasilany parą wytwarzaną, gdy woda w czajniku zaczyna wrzeć. Wtedy pierścień obraca się, a para dołączonych rakiet okrąża czajnik.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)