Rakietowy czajnik podbija Twittera. Internauci oszaleli na jego punkcie

Ciężko przewidzieć, jaki gadżet zyska w oczach internautów. Temu nietuzinkowemu czajnikowi wyprodukowanemu w latach 90. XX wieku niewątpliwie się to udało. Post, w którym pojawił się "kosmiczny" czajnik zyskał już ponad 50 tys. polubień.

Rakietowy czajnik podbija Twittera. Internauci oszaleli na jego punkcie
Źródło zdjęć: © fot. eBay
Klaudia Stawska-Magdziak

12.09.2020 | aktual.: 08.03.2022 14:40

Rakietowy czajnik nie różni się zbytnio do innych przedmiotów użytkowych. Z jednym wyjątkiem - kiedy gotuje się woda, zamiast usłyszeć irytujący gwizdek, możemy zobaczyć wirujące wokół czajnika mini rakiety. Ten "kosmiczny gadżet" podbił serca internautów. Nagranie, na którym widać, jak rakiety kręcą się wokół czajnika, zyskało ponad 50 tys. polubień na Twitterze w ciągu jednego dnia. Sam post został udostępniony kilka tysięcy razy.

Chociaż w opisie oryginalnego posta na Twitterze czytamy, że czajnik powstał w latach 60. XX wieku w ZSSR, to jego projekt jest nieco młodszy. Czajnik został zaprojektowany przez The Kamenstein i pochodzi z kolekcji World of Motion.

Projekt pochodzi z 1999 roku i w tym samym roku został opatentowany przez M. Kamenstein Inc. z Elmsford w stanie Nowy Jork. Kilka lat później produkt został wycofany z produkcji, przez co dzisiaj jest pożądany przez wielu miłośników designu oraz kolekcjonerów. Jego cena na aukcjach osiąga niemal tysiąc dolarów.

Czajnik do herbaty Kamenstein's Motion Rocket został wykonany z polerowanej stali nierdzewnej i mieści 2,5 litra wody. Na jego szczycie znajduje się obrotowy pierścień zasilany parą wytwarzaną, gdy woda w czajniku zaczyna wrzeć. Wtedy pierścień obraca się, a para dołączonych rakiet okrąża czajnik.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.