Razer pokazuje maseczkę nowej generacji. Chroni i… wzmacnia głos

Może to nie jest największy problem pandemii, ale rozmowa w maseczce na dworze jest utrudniona - ochronny materiał bardzo często sprawia, że nasz głos przestaje być słyszalny. Razer, firma znana z gamingowych akcesoriów, reaguje na tę kwestię.

Razer pokazuje maseczkę nowej generacji. Chroni i… wzmacnia głos
Adam Bednarek

13.01.2021 | aktual.: 06.03.2024 22:24

Project Hazel powstaje we współpracy z naukowcami i lekarzami. To maseczka antywirusowa N95, która oprócz chronienia przed wirusami spełnia też funkcję antysmogową.

Gadżet Razera, z wyglądu przypominający futurystyczną maskę gazową, bazuje jednak nie tylko na ochronie. Sprzęt ma zostać wyposażony w mikrofon i niewielki głośnik, dzięki czemu właściciel maseczki wreszcie będzie lepiej słyszalny.

Project Hazel | World's Smartest Mask

Jako że mowa o produkcie Razera, jak zwykle jest on naszpikowany świecidełkami i lampkami. O ile wszelkie kolorowe oświetlenie w klawiaturach, myszkach czy słuchawkach jest już dziś obiektem częstych drwin, tak muszę przyznać, że w masce wygląda to naprawdę ciekawie.

Sęk w tym, że prezentacja Project Hazel to raczej zapowiedź idei, a nie gotowego produktu. Razer nie podaje ani przybliżonej daty premiery, ani nawet ceny. Możemy się jednak spodziewać, że inteligentne maseczki mogą na stałe wejść do oferty technologicznych gigantów.

Obraz

We wrześniu mogliśmy zobaczyć maseczkę Apple'a przygotowaną dla pracowników korporacyjnych oraz sprzedawców, pracujących w salonach Apple Store. Wiele wskazuje na to, że maseczka przestanie być chwilową koniecznością i zostanie z nami na dłużej. Niewykluczone więc, że tacy producenci jak Apple zdecydują się wprowadzić swoje rozwiązania dla wszystkich chętnych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.