Rezero - robot poruszający się na kuli

Inwencja ludzka w wymyślaniu różnej maści robotów może zadziwiać. Dobrym przykładem Rezero - stworzony na uniwersytecie ETH (Eidgenössische Technische Hochschule) w Zurychu. Zobaczcie sami, jak wygląda.

Rezero - robot poruszający się na kuli
Henryk Tur

08.06.2010 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inwencja ludzka w wymyślaniu różnej maści robotów może zadziwiać. Dobrym przykładem Rezero - stworzony na uniwersytecie ETH (Eidgenössische Technische Hochschule) w Zurychu. Zobaczcie sami, jak wygląda.

Mimo tego, że jest dość dużą konstrukcją, nie ma najmniejszego problemu w zachowaniu równowagi. Za jego powstanie odpowiada kilka osób - przyszłych inżynierów, którzy studiują na ETH - pod kierownictwem prof. dr. Rolanda Siegwarta. Efekty ich pracy widzicie na filmiku poniżej.

Ciekawi Was, jak zbudowano Rezero? Proszę bardzo, oto plan budowy:

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/Rezeroschemat.jpg)

[url=http://gadzetomania.pl/22993,agresywny-quadrokopter-wideo]Agresywny latający robot

[/url]

Konstrukcję można przyozdabiać, tworząc z niej nawet coś w rodzaju jednokołowego motocykla. Poniżej pomysły na "zabudowanie" Rezero:

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/Rezeroideas.jpg)

No cóż - wypada tylko pogratulować pomysłu. Szczerze mówiąc robot przypomina mi nieco przerośniętą zabawkę dla dziec, jednak może mieć on dość praktyczne zastosowania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.