Tablet Boogie Board - absolutnie NIE iPad killer

Tablet Boogie Board - absolutnie NIE iPad killer
Krzysztof Cyło

29.05.2010 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Temat tabletów nie schodzi z ust fanów nowych technologii. Każde jednak zdanie rozpoczynają oni od słowa „iPad”, czasem dodając „killer”. Nie w tym wypadku. Nowy zawodnik na rynku nawet nie pretenduje do miana konkurenta gadżetu Apple. Swoją odmiennością zaciekawi jednak wielu.

Temat tabletów nie schodzi z ust fanów nowych technologii. Każde jednak zdanie rozpoczynają oni od słowa „iPad”, czasem dodając „killer”. Nie w tym wypadku. Nowy zawodnik na rynku nawet nie pretenduje do miana konkurenta gadżetu Apple. Swoją odmiennością zaciekawi jednak wielu.

Boogie Board LCD Writing Tablet określany jest mianem urządzenia przyjaznego dla środowiska. Nie oznacza to jednak, że podzespoły stworzone są z materiałów pochodzących z recyclingu, ani tym bardziej, że kupując go przyczyniamy się do poprawy czystości rzek w jakimś kraju Trzeciego Świata. Nie. Zwyczajnie zastąpić ma on powszechnie używane notesy, zeszyty, ołówki – po prostu przybory piśmiennicze.

Powierzchnia ekranu tabletu może zastąpić zwyczajną kartkę dokumentu. Tym samym przyczyniamy się do ocalenia środowiska naturalnego. Zgodnie z założeniami podanymi na stronie producenta, Boogie Board używany przez studentów jednego rocznika może ocalić nawet trzy miliony drzew.

Konstrukcja tabletu jest bardzo prosta. Podobnie jak iPad, wyposażony jest w jeden przycisk, a także całkiem spory ekran (8.8x5.6 cala). Na tym podobieństwa się kończą. Do zestawu dołączony jest teleskopowy stylus. Ten jednak nie jest niezbędny, aby korzystać z dotykowego ekranu. Został on wykonany w technologii oporowej , więc każdy przedmiot wywołujący nacisk zda egzamin. Siła nacisku ma znaczenie - wpływa na grubość narysowanej kreski. Wspomniany przycisk służy do czyszczenia całego zapisu. Szacuje się, że żywotność tabletu to ok. 50 tysięcy wyczyszczeń. Tyle wytrzyma wbudowana bateria 3V (taka jak w zegarku). Do osiągnięcia tego pułapu, nie wymaga ona ładowania ani wymiany.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/05/boogie_board1.jpg)

Omawiany sprzęt nie może być w żaden sposób podłączony do komputera, nie posiada również slotu na karty pamięci. Z kolei sam wyświetlacz jest jednokolorowy. Brakuje mikrofonu, a nawet głośników. Jeśli w tej chwili przychodzi wam na myśl jakakolwiek inna funkcja, to bądźcie pewni, że jej również tu nie znajdziecie. Pomimo tych ograniczeń, zastosowań tego tabletu jest wiele. Jak sugeruje strona producenta, jest on wspaniałym rozwiązaniem dla rodzica, który pragnie zagrać z dzieckiem w kółko i krzyżyk lub przygotować listę zakupów, a także dla biznesmena w celu narysowania prostego wykresu. Urządzenie powinno również sprawdzić się jako podręczny notatnik.

Jak sami widzicie, Boogie Board LCD Writing Tablet nie może konkurować z najnowocześniejszymi urządzeniami z segmentu tabletów. Wystarczy jednak zwrócić uwagę na jego cenę, a słowa usprawiedliwiające taki stan rzeczy same cisną się na usta. Boogie Board dostępny jest już od 35 dolarów w Amazonie. Kwota ta stanowi zatem 7% ceny najtańszego iPada.

Osobiście byłbym jednak zainteresowany takim gadżetem. Niektóre z samoprzylepnych karteczek na mojej półce pamiętają jeszcze zimę i za nic nie mogę zabrać się do ich uporządkowania. Dlatego skłonny jestem uznać, że tablet od Improv Eletronics dużo skuteczniej wpłynąłby na organizację mojego dnia.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jakie zastosowania dla Boogie Tablet przychodzą wam do głowy?

Źródło: Geek

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)