RF-1 to licznik, GPS i światło rowerowe w jednym

RF-1 to licznik, GPS i światło rowerowe w jednym
11.06.2018 07:12
Komputer rowerowy RF-1
Komputer rowerowy RF-1
Źródło zdjęć: © Fot. Refactor Fitness

Czego potrzeba, by bezpiecznie jeździć rowerem? Twórcy urządzenia o nazwie RF-1 przemyśleli sprawę i znaleźli odpowiedź. Zamknęli ją w jednym, niepozornym pudełku. To spełnienie marzeń milionów rowerzystów.

Światło to życie. Dobrze wiedzą o tym rowerzyści, którym zdarza się jeździć po zmroku. Dobre oświetlenie nie tylko pokaże przeszkody przed nami, ale zarazem sprawi, że będziemy z daleka widoczni dla innych uczestników ruchu. Choć pomysłowi konstruktorzy tworzą rozwiązania takie, jak Lumigrids, rzucający przed jadącym rowerem laserową siatkę, to najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje sprawdzona przez pokolenia cyklistów, przednia lampka.

Coraz częściej wyposażeniem pojazdów – zarówno dwu- jak i czterokołowych, staje się kamera. O zaletach rejestrowania sytuacji na drodze nie trzeba chyba nikomu przypominać, jednak to, co w samochodzie sprowadza się do podpięcia zasilania, w przypadku kamery rowerowej bywa większym wyzwaniem. Znalezienie odpowiedniego modelu z wystarczająco pojemnym akumulatorem nie jest niestety proste.

A nawigacja rowerowa? Choć jadąc rowerem mamy znacznie więcej czasu na rozglądanie się po okolicy, a postój w przygodnym miejscu nie stanowi zazwyczaj problemu, warto wiedzieć z wyprzedzeniem, gdzie skręcić aby dotrzeć do celu.

Komputer rowerowy RF-1
Źródło zdjęć: © Fot. Refactor Fitness
Komputer rowerowy RF-1

Rowerowe wszystko w jednym

Pomysłowi konstruktorzy z firmy Refactor Fitness postanowili połączyć cały ten sprzęt w jednym urządzeniu i pokazali światu RF-1. To spełnienie marzeń rowerzystów.

Urządzenie łączy w sobie podwójne, mocne światło (120 lumenów) z kamerą, nawigacją i wszechstronnym komputerem rowerowym. Działający pod kontrolą Androida 7.1 sprzęt kryje w sobie czterordzeniowy procesor, 2 GB RAM-u i jest wyposażony w dobrze widoczny w słońcu, 3-calowy, matowy ekran dotykowy, który można obsługiwać w rękawiczkach.

Idealny sprzęt na rower

Wbudowana kamera pozwala na rejestrację obrazu w jakości Full HD, a producent wyposażył ją w przydatną funkcję nagrywania w pętli ostatnich 20-minut podróży.

RF-1 zapewnia obsługę protokołu ANT+, a także łączność Bluetooth i Wi-Fi, dzięki czemu możemy połączyć go z szeroką gamą czujników i akcesoriów kolarskich. Wisienką na torcie jest odporność (norma IP67) i czas działania sprzętu. Akumulator o pojemności 3000 mAh wystarcza na 8-9 godzin pracy z ciągle włączoną nawigacją i światłami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)