Samoobsługowy automat do nalewania piwa. To przyszłość barów

Samoobsługowy automat do nalewania piwa. To przyszłość barów22.02.2021 15:33
Samoobsługowe automaty do nalewania piwa mogą ułatwić pracę barów.
Samoobsługowe automaty do nalewania piwa mogą ułatwić pracę barów.
Źródło zdjęć: © Pixabay

Studenci Eindhoven University of Technology stworzyli automat, który w zaledwie siedem sekund potrafi w niezwykle dokładny sposób napełnić kufel z piwem. Rozwiązanie może pomóc w zmniejszeniu kolejek w barach, a także w obsłudze klientów podczas dużych imprez typu mecze piłki nożnej czy festiwale muzyczne.

Pomysł na automat do piwa zrodził się z żartu między trzema studentami Eindhoven University of Technology w Holandii. Młodzi mężczyźni bardzo szybko zobaczyli w nim potencjał i przekształcili go w prawdziwe urządzenie do nalewania piwa - Bierport.

Samoobsługowy automat do nalewania piwa

Maszyna działa w podobny sposób jak automat do nalewania kawy. Prosto i szybko przygotowuje zimne napoje. Twórcy rozwiązania zaznaczają, że Bierport mógłby sprawdzić się m.in. na dużych imprezach, takich jak mecze piłki nożnej czy festiwale muzyczne, aby zminimalizować kolejki w barach, ułatwić pracę barmanów, a także skrócić czas oczekiwania na zamówienia.

Pomimo tego, że maszyna jest w pełni zautomatyzowana, całkowicie nie zastąpi pracy barmanów. Będą oni potrzebni do jej uzupełniania, serwisowania, ale też sprawdzania, czy korzystające z niej osoby są pełnoletnie.

Jego twórcy przekonują, że Bierport to wynalazek, który sprawdzi się w nowej rzeczywistości, kształtującej się w wyniku pandemii COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że zarówno podczas meczów piłkarskich, jak i wizyt w barze będziemy zmuszeni do przestrzegania określonych zasad bezpieczeństwa np. związanych z zachowaniem dystansu społecznego. Taki automat ułatwi ich realizację.

Zespół przetestował już pierwszy prototyp Bierport i planuje kolejne testy. Studenci posiadają firmę, która będzie produkować urządzenie na dużą skalę.

Piwo i inne napoje alkoholowe

Pomyśleliśmy, że byłoby fajnie serwować w ten sposób nie tylko piwo, ale także inne napoje – powiedział jeden z twórców automatu - Davey Lindhout. W planach jest rozszerzenie asortymentu o wino i kolorowe drinki.

Podobne automaty działają już w Polsce. Można je znaleźć w Warszawie i Gliwicach. W gliwickim barze Bagatela znajduje się samoobsługowy multitap z kraftowym piwem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (1)