Samoobsługowy automat do nalewania piwa. To przyszłość barów

Samoobsługowy automat do nalewania piwa. To przyszłość barów

Samoobsługowe automaty do nalewania piwa mogą ułatwić pracę barów.
Samoobsługowe automaty do nalewania piwa mogą ułatwić pracę barów.
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
22.02.2021 15:33, aktualizacja: 08.03.2022 14:17

Studenci Eindhoven University of Technology stworzyli automat, który w zaledwie siedem sekund potrafi w niezwykle dokładny sposób napełnić kufel z piwem. Rozwiązanie może pomóc w zmniejszeniu kolejek w barach, a także w obsłudze klientów podczas dużych imprez typu mecze piłki nożnej czy festiwale muzyczne.

Pomysł na automat do piwa zrodził się z żartu między trzema studentami Eindhoven University of Technology w Holandii. Młodzi mężczyźni bardzo szybko zobaczyli w nim potencjał i przekształcili go w prawdziwe urządzenie do nalewania piwa - Bierport.

Samoobsługowy automat do nalewania piwa

Maszyna działa w podobny sposób jak automat do nalewania kawy. Prosto i szybko przygotowuje zimne napoje. Twórcy rozwiązania zaznaczają, że Bierport mógłby sprawdzić się m.in. na dużych imprezach, takich jak mecze piłki nożnej czy festiwale muzyczne, aby zminimalizować kolejki w barach, ułatwić pracę barmanów, a także skrócić czas oczekiwania na zamówienia.

Pomimo tego, że maszyna jest w pełni zautomatyzowana, całkowicie nie zastąpi pracy barmanów. Będą oni potrzebni do jej uzupełniania, serwisowania, ale też sprawdzania, czy korzystające z niej osoby są pełnoletnie.

Jego twórcy przekonują, że Bierport to wynalazek, który sprawdzi się w nowej rzeczywistości, kształtującej się w wyniku pandemii COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że zarówno podczas meczów piłkarskich, jak i wizyt w barze będziemy zmuszeni do przestrzegania określonych zasad bezpieczeństwa np. związanych z zachowaniem dystansu społecznego. Taki automat ułatwi ich realizację.

Zespół przetestował już pierwszy prototyp Bierport i planuje kolejne testy. Studenci posiadają firmę, która będzie produkować urządzenie na dużą skalę.

Piwo i inne napoje alkoholowe

Pomyśleliśmy, że byłoby fajnie serwować w ten sposób nie tylko piwo, ale także inne napoje – powiedział jeden z twórców automatu - Davey Lindhout. W planach jest rozszerzenie asortymentu o wino i kolorowe drinki.

Podobne automaty działają już w Polsce. Można je znaleźć w Warszawie i Gliwicach. W gliwickim barze Bagatela znajduje się samoobsługowy multitap z kraftowym piwem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)