Samsung NF110, NF210 i NF310 - netbookowa ofensywa z Dalekiego Wschodu

Ostatnimi czasy na rynku netbooków nie działo się zbyt wiele i trudno było znaleźć coś oryginalnego. Samsung postanowił zmienić ten stan rzeczy i wprowadza nową linię małych komputerków - każdy znajdzie coś dla siebie.

Samsung NF310
Samsung NF310
Jacek Klimkowicz

01.09.2010 14:30

Ostatnimi czasy na rynku netbooków nie działo się zbyt wiele i trudno było znaleźć coś oryginalnego. Samsung postanowił zmienić ten stan rzeczy i wprowadza nową linię małych komputerków - każdy znajdzie coś dla siebie.

Nową linię mają reprezentować trzy modele. Pierwszy z nich to NF310. Jego serce ma stanowić dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550. W standardzie dostaniemy również bliżej nieokreśloną ilość pamięci DDR3, ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, a całością ma zarządzać system Windows 7.

Drugi model, NF 210, ma cechować się bardzo długim czasem działania na baterii. Do 14 godzin pracy z dala od zasilania sieciowego ma zapewnić 6-komorowy akumulator o pojemności aż 8850 mAh. Robi wrażenie.

Dla użytkowników, którym nie zależy na high-endowej specyfikacji, przeznaczony będzie najtańszy przedstawiciel nowej serii, oznaczony symbolem NF110.

Nowe netbooki o intrygującym designie mają pojawić się w Europie w październiku. Bliższe szczegóły nie są na razie znane.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.