Smart kółka do mebli. Press Wheels pozwolą przearanżować pokój kilkoma kliknięciami

Strona głównaSmart kółka do mebli. Press Wheels pozwolą przearanżować pokój kilkoma kliknięciami
23.04.2020 15:22
Smart kółka do mebli. Press Wheels pozwolą przearanżować pokój kilkoma kliknięciami
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Jan Domański
Jan Domański

Zestaw kółek do MacaPro kosztuje kilka tysięcy złotych, a to dobrze wykonane, ale zwykłe kółka do komputera zamiast nóżek. Ekipa Press zamierza stworzyć zapewne nietanie kółka, ale będące produktami smart. Same przestawią meble w pokoju.

Większość opisywanych przez nas projektów z serwisów croudfundingowych jest blisko końcowego etapu. Twórcy Press Wheels wciąż dopracowują swój potencjalny produkt, więc jeszcze nie można go zamawiać, a jedynie na Kickstarterze wesprzeć symboliczną kwotą lub wysoką od 100 dolarów. Przy tak dużym wkładzie otrzymamy koszulkę i specjalne podziękowania za przyczynienie się do rozwoju projektu.

398091017712320672
Źródło zdjęć: © Kickstarter

Press to smart kółka do mebli. Założenie jest takie, że przytwierdzamy je do naszego wyposażenia w domu lub firmie i za pomocą aplikacji zmieniamy ustawienie sprzętów w pomieszczeniu. Jeśli mamy spotkanie ze znajomymi, moment położenia się spać, chęć na seans filmowy czy konieczność zrobienia dużej wolnej przestrzeni na środku pokoju pod sesję z gogli VR do komputera.

Nie musimy ręcznie przemieszczać mebli. Wystarczy zmienić ustawienie w aplikacji. Podobnie np. w sklepach. Co jakiś czas można będzie decydować o innym ułożeniu wieszaków i półek, więc sklep wyda się dynamicznie zmieniać i to bez żmudnej pracy, Press zrobi to zamiast firmowej obsługi.

Automatyczne kółka zmapują otoczenie i przestawią meble

Urządzenie ma składać się z dość grubej zdalnie sterowanej nogi zaopatrzonej w czujnik obrazu, silniki oraz baterię i gniazdo ładowania wyglądające na USB-C. Silniki mają poruszać nie tylko kołami i przemieszczać meble zaopatrzone w Press, ale też skręcać urządzenie wokół własnej osi dla lepszego manewrowania.

398091017712582816
Źródło zdjęć: © Kickstarter

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Press Wheels trafią do sklepów, ani jaka będzie ich finalna cena. Miałyby trafić jako zestawy do własnoręcznego montażu i pasować do większości dostępnych już mebli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)