Sony HT-G700 to nowy soundbar z Dolby Atmos, na który stać każdego

Sony HT-G700 to nowy soundbar z Dolby Atmos, na który stać każdego14.05.2020 16:23
Sony HT-G700 to nowy soundbar z Dolby Atmos, na który stać każdego
Źródło zdjęć: © Sony
Jakub Krawczyński

Telewizory najnowszej generacji zapewniają świetny obraz, ale rzadko kiedy sam odbiornik nam wystarczy jeśli chodzi o dźwięk. Firma Sony właśnie wprowadza do sprzedaży w Europie soundbar HT-G700 - jest to produkt obsługujący Dolby Atmos, ale za niewygórowane pieniądze.

Czym jest dźwięk obiektowy Dolby Atmos tłumaczyliśmy już w tym tekście tutaj. W ogromnym skrócie - otwiera on dźwięk o płaszczyznę wysokości oraz dodaje mu "dodatkowych boków", a każdy indywidualny obiekt ma swoje osobne miejsce w przestrzeni.

Soundbar Sony HT-G700 obsługuje właśnie Dolby Atmos, chociaż nie jest to pełna wersja tego formatu. Ta belka grająca zapewnia dźwięk 3.1-kanałowy (nie mamy głośników wysokościowych), z dedykowanym głośnikiem środkowym, który zarezerwowany jest dla dialogów, dzięki czemu są bardzo wyraźne.

397989317651608014
© Sony

Sprzęt używa także sprytnych sztuczek, aby podciągnąć go pod 7.1.2, a więc Dolby Atmos z kanałami wysokościowymi. Wykorzystuje do tego procesor Vertical Surround Engine, a dzięki temu możemy nawet nadać efektu przestrzenności np. treściom oryginalnie stereofonicznym.

HT-G700 jest również kompatybilny z konkurencyjnym dla Atmosa formatem DTS:X i posiada kilka trybów odtwarzania dźwięku, w tym kinowy, podbijania dialogów, nocny oraz zoptymalizowany dla muzyki.

W zestawie znajduje się także bezprzewodowy subwoofer, a soundbar obsługuje HDMI eARC, a więc można podłączyć go pod jedno złącze HDMI w telewizorze (to z ARC/eARC), a następnie każdy inny sprzęt podpięty pod odbiornik uzyska dźwięk z tego właśnie soundbara.

Cena i dostępność

Listwa głośnikowa Sony wchodzi do sprzedaży w Europie w tym miesiącu, a została wyceniona na 450 euro (2056 zł według średniego kursu NBP z 13 maja 2020). Wraz z nim ma pojawić się jeszcze tańszy model HT-S20R, z dźwiękiem 5.1 i subwooferem, ale bez obsługi Atmosa i eARC/ARC - w przeliczeniu na złotówki kosztuje 1142 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)