Sony HT‑G700 to nowy soundbar z Dolby Atmos, na który stać każdego

Sony HT-G700 to nowy soundbar z Dolby Atmos, na który stać każdego
Źródło zdjęć: © Sony
Jakub Krawczyński

14.05.2020 16:23, aktual.: 08.03.2022 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizory najnowszej generacji zapewniają świetny obraz, ale rzadko kiedy sam odbiornik nam wystarczy jeśli chodzi o dźwięk. Firma Sony właśnie wprowadza do sprzedaży w Europie soundbar HT-G700 - jest to produkt obsługujący Dolby Atmos, ale za niewygórowane pieniądze.

Czym jest dźwięk obiektowy Dolby Atmos tłumaczyliśmy już w tym tekście tutaj. W ogromnym skrócie - otwiera on dźwięk o płaszczyznę wysokości oraz dodaje mu "dodatkowych boków", a każdy indywidualny obiekt ma swoje osobne miejsce w przestrzeni.

Soundbar Sony HT-G700 obsługuje właśnie Dolby Atmos, chociaż nie jest to pełna wersja tego formatu. Ta belka grająca zapewnia dźwięk 3.1-kanałowy (nie mamy głośników wysokościowych), z dedykowanym głośnikiem środkowym, który zarezerwowany jest dla dialogów, dzięki czemu są bardzo wyraźne.

Obraz
© Sony

Sprzęt używa także sprytnych sztuczek, aby podciągnąć go pod 7.1.2, a więc Dolby Atmos z kanałami wysokościowymi. Wykorzystuje do tego procesor Vertical Surround Engine, a dzięki temu możemy nawet nadać efektu przestrzenności np. treściom oryginalnie stereofonicznym.

HT-G700 jest również kompatybilny z konkurencyjnym dla Atmosa formatem DTS:X i posiada kilka trybów odtwarzania dźwięku, w tym kinowy, podbijania dialogów, nocny oraz zoptymalizowany dla muzyki.

W zestawie znajduje się także bezprzewodowy subwoofer, a soundbar obsługuje HDMI eARC, a więc można podłączyć go pod jedno złącze HDMI w telewizorze (to z ARC/eARC), a następnie każdy inny sprzęt podpięty pod odbiornik uzyska dźwięk z tego właśnie soundbara.

Cena i dostępność

Listwa głośnikowa Sony wchodzi do sprzedaży w Europie w tym miesiącu, a została wyceniona na 450 euro (2056 zł według średniego kursu NBP z 13 maja 2020). Wraz z nim ma pojawić się jeszcze tańszy model HT-S20R, z dźwiękiem 5.1 i subwooferem, ale bez obsługi Atmosa i eARC/ARC - w przeliczeniu na złotówki kosztuje 1142 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)