Sony Playstation Now: już wkrótce w gry na PS3 zagramy na komputerach PC

Sony Playstation Now: już wkrótce w gry na PS3 zagramy na komputerach PC
Jarosław Balcerzak

26.08.2016 07:56, aktual.: 10.03.2022 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie trzeba już kupować konsoli, żeby zagrać w ekskluzywne dla niej tytuły. Sony uruchamia usługę, dzięki której potrzebujemy wyłącznie komputera PC, pada i opłaconego abonamentu. Czy to dobre rozwiązanie znanego problemu?

Streaming zamiast wstecznej kompatybilności

Jak dotąd, możliwości zagrania w gry na PS3 były dwie: zakup konsoli lub jej następcy, na którego przygotowano klasyki w wersjach remaster. Oba rozwiązania wzbudzały kontrowersje, a Sony rezygnując w PS4 ze wstecznej kompatybilności sporo stracił w oczach graczy. Nadchodzi jednak usługa która może to zmienić, a także zachęcić do gry w tytuły konsolowe posiadaczy komputerów PC.

Playstation Now to oferta streamingu, działająca podobnie do GeForce Now, i obejmująca obecnie ponad 400 tytułów gier. Istota działania jest prosta: gra pracuje na serwerze Sony, a do użytkownika jest przesyłany obraz rogrywki. Wszystko czego potrzebuje gracz to komputer z procesorem Intel 3,5 GHz (lub AMD 3,8 GHz) oraz 2 GB RAM, gamepad PS3/PS4, łącze min. 5 Mbit oraz wykupiona usługa. Jej koszt to dol. miesięcznie lub 45 dol. za 3 miesiące.

Obraz

Oferta dla wszystkich posiadaczy komputerów PC

Sama usługa nowością nie jest, jednak wcześniej skorzystać z niej mogli wyłącznie posiadacze konsol PS3, PS4, PS Vita czy choćby wybranych modeli Smart TV. Teraz otrzymają ją także gracze nie posiadający sprzętu od Sony, a zainteresowani grami do dziś niedostępnymi na PC. Aby dodatkowo zachęcić ich do wypróbowania usługi, Sony oferuje 7-dniowy, darmowy okres próbny na przetestowanie PlayStation Now.

Usługa od kilku dni jest dostępna na terenie Anglii, Holandii oraz Belgii. Jej zasięg będzie sukcesywnie zwiększany na kolejne kraje, wśród których mają się wkrótce znaleźć m.in. USA i Kanada. Z kolei w połowie września w sklepach pojawi się DualShock 4 USB Wireless Adapter, dzięki któremu wygodnie, bo za sprawą Bluetooth, połączymy pada od PS4 z komputerem.

Obraz

Dostępna, ale niekoniecznie opłacalna dla każdego

Wielu krytyków nowej usługi wskazuje na niskie ceny używanych konsol PS3, a której zakup eliminowałby konieczność miesięcznych opłat. Jest w tym nieco racji, jednak należy pamiętać także o wszystkich grach, jakie do konsoli będziemy musieli oddzielnie dokupić.

Jeśli więc gramy rzadko i w niewiele tytułów, PlayStation Network może nie być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Gdybyśmy jednak chcielibyśmy poznać sporą część produkcji na PS3, warto za pada oraz dostęp do ponad 400 gier zapłacić. Inwestycja szybko się zwróci.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)