Sprawdzili ogniwa perowskitowe z Polski. Niemcy potwierdzają dużą wydajność

Ogniwa perowskitowe firmy Saule Technologies mogą pochwalić się wysoką wydajnością. Produkt został przebadany przez instytut Fraunhofer ISE. Wskazują one, że perowskity można zastosować w połączeniu z urządzeniami IoT.

Perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne
Perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne
Źródło zdjęć: © Saule Technologies

Ogniwa perowskitowe to wciąż raczkująca technologia, na której temat nie wiele wiadomo. Znaki zapytania pojawiają się przede wszystkim w kontekście jej żywotności oraz opłacalności w codziennym użytkowaniu. Najnowsze badania przeprowadzone przez zespół doktora Uliego Wuerfela w instytucie Fraunhofer wskazały na wydajność modułów w określonych warunkach.

Jak czytamy w komunikacie, moduły perowskitowe Saule Technologies osiągają wydajność rzędu 25,5 proc. przy białym oświetleniu światłem LED o zimnej barwie i natężeniu 1000 luksów, co miało odzwierciedlać rzeczywiste środowisko pracy modułów wrocławskiej firmy.

Moduły Saule Technologies dobrze radzą sobie z zasilaniem urządzeń elektronicznych w słabym świetle. Dzięki temu mogą być stosowane w rozwiązaniach Internetu Rzeczy (IoT). Zdaniem Olgi Malinkiewicz ogniwa mogą być wykorzystywane też w innych sektorach, między innymi mogą one odegrać ważną rolę w rozwoju branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami czy elektromobilności.

- Nasza pierwsza fabryka już dziś drukuje urządzenia perowskitowe odpowiednie dla sektora IoT. Po pomyślnym rozpoczęciu etapu komercjalizacji jesteśmy gotowi, by zwiększyć skalę naszej działalności. Nadszedł czas na budowę nowych fabryk o znacznie wyższych zdolnościach produkcyjnych na całym świecie. Prognozuje się, że rynek IoT w 2025 r. będzie warty 1,1 biliona dolarów. Jesteśmy na to przygotowani - powiedziała dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i dyrektor ds. technologii w firmie Saule Technologies.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (57)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.