Sprawdzili ogniwa perowskitowe z Polski. Niemcy potwierdzają dużą wydajność

Strona głównaSprawdzili ogniwa perowskitowe z Polski. Niemcy potwierdzają dużą wydajność
12.10.2021 10:26
Perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne
Perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne
Źródło zdjęć: © Saule Technologies

Ogniwa perowskitowe firmy Saule Technologies mogą pochwalić się wysoką wydajnością. Produkt został przebadany przez instytut Fraunhofer ISE. Wskazują one, że perowskity można zastosować w połączeniu z urządzeniami IoT.

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP Naturalnie.

Ogniwa perowskitowe to wciąż raczkująca technologia, na której temat nie wiele wiadomo. Znaki zapytania pojawiają się przede wszystkim w kontekście jej żywotności oraz opłacalności w codziennym użytkowaniu. Najnowsze badania przeprowadzone przez zespół doktora Uliego Wuerfela w instytucie Fraunhofer wskazały na wydajność modułów w określonych warunkach.

Jak czytamy w komunikacie, moduły perowskitowe Saule Technologies osiągają wydajność rzędu 25,5 proc. przy białym oświetleniu światłem LED o zimnej barwie i natężeniu 1000 luksów, co miało odzwierciedlać rzeczywiste środowisko pracy modułów wrocławskiej firmy.

Pożary instalacji fotowoltaicznych. Eksperci radzą jak ich uniknąć
Pożary instalacji fotowoltaicznych. Eksperci radzą jak ich uniknąć

Moduły Saule Technologies dobrze radzą sobie z zasilaniem urządzeń elektronicznych w słabym świetle. Dzięki temu mogą być stosowane w rozwiązaniach Internetu Rzeczy (IoT). Zdaniem Olgi Malinkiewicz ogniwa mogą być wykorzystywane też w innych sektorach, między innymi mogą one odegrać ważną rolę w rozwoju branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami czy elektromobilności.

- Nasza pierwsza fabryka już dziś drukuje urządzenia perowskitowe odpowiednie dla sektora IoT. Po pomyślnym rozpoczęciu etapu komercjalizacji jesteśmy gotowi, by zwiększyć skalę naszej działalności. Nadszedł czas na budowę nowych fabryk o znacznie wyższych zdolnościach produkcyjnych na całym świecie. Prognozuje się, że rynek IoT w 2025 r. będzie warty 1,1 biliona dolarów. Jesteśmy na to przygotowani - powiedziała dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i dyrektor ds. technologii w firmie Saule Technologies.

Moduły perowskitowe w żaluzjach. Ciekawy produkt polskiej firmy
Moduły perowskitowe w żaluzjach. Ciekawy produkt polskiej firmy
Udostępnij:
Komentarze (57)