Sprytne urządzenie piwnicy

W piwnicy zwykle trzymamy mnóstwo rzeczy, dlatego tak ważny jest porządek w tym miejscu
W piwnicy zwykle trzymamy mnóstwo rzeczy, dlatego tak ważny jest porządek w tym miejscu
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/trekandshoot
Tomasz Karkuć

04.08.2017 10:32, aktual.: 09.03.2022 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piwnica kojarzy się głównie z bałaganem, choć łatwo da się zaprowadzić w niej porządek. Do tego przyda się kilka mebli i akcesoriów – w piwnicy trzymamy w końcu mnóstwo rzeczy, które trzeba gdzieś schować. Jak urządzić piwnicę?

Regały do piwnicy

Absolutną podstawą w urządzaniu piwnicy jest kupno solidnego regału. Jego wielkość zależy oczywiście od tego, ile rzeczy w niej trzymacie, a także od tego, jak duże są to rzeczy. Jeśli potrzebujecie regału do piwnicy na drobiazgi, wybierzcie taki, który ma dużo półek. Jeśli jednak zamierzacie trzymać na regale większe rzeczy, ważniejsza będzie odległość pomiędzy półkami niż ich liczba.

Nam najbardziej spodobał się poniższy regał do piwnicy. Jest solidny i posiada regulację wysokości półek, co pozwala stawiać na nim duże i małe przedmioty:

Mebel powinien być przede wszystkim solidny i stabilny, żeby nie runął na podłogę, kiedy położycie na nim cięższe przedmioty. Dlatego w sklepach warto zwrócić uwagę na metalowy regał do piwnicy.

Osobną sprawą jest regał na wino. Nie musicie urządzać osobnej piwniczki do przechowywania alkoholu, zwłaszcza jeśli nie pasjonują was te trunki i nie macie wielkiej kolekcji butelek. Najsprytniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie kupno małego regału na wino, który postawicie w swojej piwnicy.

Obejrzeliśmy mnóstwo modeli regałów na wino do piwnicy, ale żaden nie wpadł nam w oko tak jak ten:

Regał z winem powinien stanąć w rogu piwnicy, najlepiej pod samą ścianą – to zmniejszy ryzyko wywrócenia regału i stłuczenia butelek.

Półki do piwnicy

Alternatywą lub uzupełnieniem dla regału będzie powieszenie w piwnicy jednej lub kilku półek ściennych. Półki ścienne są idealne, jeśli nie wiecie, jak urządzić ciasną piwnicę. Wisząca na ścianie półka pozwoli zaoszczędzić mnóstwo miejsca, które możecie dzięki temu zagospodarować inaczej.

Wybór półki do piwnicy nie jest trudny. W piwnicy najlepiej sprawdzi się prosta, solidna półka, którą zamontujecie na ścianie w ciągu kilkudziesięciu minut. Dokładnie taka jak ta:

Wieszaki do piwnicy

Jeśli chcecie sprytnie urządzić piwnicę, nie zapominajcie o wieszakach. Zwłaszcza o montażu wieszaka na narzędzia, który sprawi, że już więcej nie potkniecie się w piwnicy o łopatę czy miotłę. Względy bezpieczeństwa to jedno, ale liczy się też dużo miejsca w piwnicy. Dlatego jeśli chcecie kupić dobry wieszak do piwnicy, pamiętajcie o tym, żeby miał zaczepy zarówno na duże, jak i małe narzędzia.

Specjalnie dla was wybraliśmy idealny wieszak na narzędzia do piwnicy:

Jeśli trzymacie rower w ciasnej piwnicy, rozważcie też zakup wieszaka na ten sprzęt. Najważniejszymi elementami takiego wieszaka są uchwyty na koła, które powinny utrzymać rower bez względu na jego ciężar. Najlepszy do piwnicy będzie w związku z tym wieszak na rower z metalowymi uchwytami.

Nie zapominajcie też, że pusty wieszak na rower do piwnicy źle się prezentuje, a o jego wystające uchwyty można się łatwo skaleczyć. W związku z tym wybierajcie takie wieszaki, które da się łatwo złożyć.

Według nas zdecydowanie najlepszym składanym wieszakiem rowerowym do piwnicy, za który nie zapłacicie dużo, jest ten model:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)