Sprzęt szpiegowski coraz popularniejszy w Polsce. Oto hity 2020 roku

Sprzęt szpiegowski coraz popularniejszy w Polsce. Oto hity 2020 roku

Polacy chętnie kupują urządzenia szpiegowskie
Polacy chętnie kupują urządzenia szpiegowskie
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
16.12.2020 09:58, aktualizacja: 08.03.2022 14:27

Gadżety szpiegowskie cieszą się coraz większa popularnością wśród mieszkańców naszego kraju. Jak wynika z danych przedstawionych przez firmę Spyshop, w 2020 roku sprzedaż tego rodzaju sprzętu w Polsce wzrosła aż o 40 procent.

Firma Spyshop, która jest odpowiedzialna m.in. za dostarczanie profesjonalnych, nowoczesnych rozwiązań dla instytucji rządowych, organów ścigania, kancelarii prawnych, agencji detektywistycznych oraz agencji ochrony mienia, poinformowała o rosnącej popularności urządzeń szpiegowskich w Polsce.

Jak wynika z danych przekazanych przez firmę, sprzedaż tego typu gadżetów w 2020 roku wzrosła w naszym kraju aż o 40 procent. - Urządzenia szpiegowskie działają na wyobraźnię. Dawniej podsłuchiwanie i dyskretne nagrywanie było domeną szpiegów i detektywów, dziś te możliwości znane z książek i filmów sensacyjnych znajdują się na wyciągnięcie ręki - wyjaśnia Paweł Wujcikowski, twórca SpyShop, cytowany przez serwis Cyfrowa.rp.pl.

Hity 2020 roku

Wśród najciekawszych urządzeń szpiegowskich, po które sięgali w tym roku nasi rodacy, warto wymienić takie sprzęty jak:

  • Mikrofon schowany w powerbanku
  • Wykrywacz kamer i podsłuchów
  • Mikrodyktafon
  • Miniaturowy rejestrator audio-wideo

Wszystkie powyższe sprzęty cechuje niewielki rozmiar, dzięki czemu w łatwy sposób można je ukryć. Paweł Wujcikowski jest przekonany, że większość zakupionych urządzeń przez Polaków, służy im głównie do wykrywania zdrad małżeńskich.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)